4 makijażowe triki, dzięki którym oczy wyglądają na większe

Wiele makijaży, zarówno tworzonych przez profesjonalistów, jak i całkowicie amatorskich, ma za zadanie optycznie powiększyć oczy. Właściwe podkreślenie oczu może dodać wręcz dziewczęcego uroku i co ważne, wcale nie jest ono trudne. Jak wizualnie powiększyć oczy przez odpowiedni makijaż? Oto 4 skuteczne i niezwykle łatwe do wykonania triki, do których potrzebne Ci będą jedynie podstawowe kosmetyki.

Umiejętnie korzystaj z czarnej kredki i eyelinera

Jednym z najbardziej klasycznych i najczęściej używanych kosmetyków makijażowych do oczu jest czarna kredka, czasem zastępowana eyelinerem w płynie lub markerze. Artykuły te mogą pomóc Ci optycznie powiększyć oko, jeśli tylko wiesz, jak właściwie je wykorzystać.

Przede wszystkim zacznij od podkreślenia górnej linii rzęs wąską czarną kreską. Jeśli tworzysz mocny makijaż wieczorowy, możesz stworzyć wyraźną kreskę na powiece, którą pociągniesz aż do kącika oka i estetycznie wykończysz. Pamiętaj, by zakończenie kreski było skierowane na zewnątrz oka, a otrzymasz efekt jego wizualnego powiększenia.

Jeżeli przygotowujesz lekki makijaż, czarną kredką podkreśl wewnętrzną linię powieki pod rzęsami. Akcent ten nie będzie zwracał na siebie uwagi, jednak podkreśli oczy, a nawet doda rzęsom nieco objętości.

Podkręć i wydłuż swoje rzęsy

Rzęsy są oprawą oczu, którą warto odpowiednio podkreślić. Jeśli chcesz wizualnie powiększyć oczy, zacznij od ich podkręcenia. Kiedy rzęsy rosną w dół, mogą być słabo widoczne nawet po pokryciu tuszem. Ułóż je z pomocą zalotki tak, by były skierowane w górę, a dopiero później skorzystaj z tuszu do rzęs, by je wydłużyć i podkreślić ich kolor.

Najlepszym wyborem dla uwydatnienia oczu jest wydłużający tusz do rzęs, który się nie kruszy i nie tworzy grudek podczas nakładania kosmetyku. Jeśli Twoje rzęsy naturalnie są długie, jednak rzadkie i nieregularne, sięgnij po tusz pogrubiający i zwiększający objętość.

Rozświetl wewnętrzne kąciki oczu cieniem

Cienie do powiek również mogą odgrywać znaczącą rolę we właściwym podkreśleniu oczu i ich wizualnym powiększeniu. Chcąc wykorzystać je w ten sposób, przede wszystkim pamiętaj, by nigdy nie nakładać ciemnych cieni na wewnętrzne kąciki oczu ani nie pokrywać nimi całej powieki. Choć ciemny makijaż może wyglądać elegancko i wieczorowo, wizualnie zamknie i zmniejszy oko.

Na środku powieki, a przede wszystkim w jej wewnętrznym kąciku, rozprowadź jasny cień do powiek. Może to być mieniący się odcień, który dodatkowo zwróci na siebie uwagę przez świetliste drobinki. Jeśli chcesz jeszcze mocniej podkreślić oczy, z zewnętrznej strony powieki nałóż na nie odrobinę kontrastującego odcienia na przykład w kolorze grafitu, który wyraźnie zarysuje ich kontury.

Rozjaśnij linię wodną jasną kredką

Linią wodną nazywa się wewnętrzną linię dolnej powieki ponad rzęsami. Pamiętaj, że jeśli zależy Ci na optycznym powiększeniu oczu, nigdy nie powinnaś malować jej ciemną kredką. Znacznie lepiej sprawdzają się jaśniejsze kolory, w tym przede wszystkim biel, która wizualnie otwiera oko i sprawia, że wydaje się większe.

Linię wodną możesz rozjaśnić białą kredką wtedy, gdy przygotowujesz lekki, codzienny makijaż. Jest to mało widoczny akcent, który może zaowocować zauważalnym wrażeniem dużych oczu. Możesz go dodatkowo wzmocnić, jeśli podkreślisz górną linię rzęs. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozjaśnić linię wodną również przy wieczorowym makijażu.