Trawniki jak naturalne a nawet lepsze

Naturalne trawniki wymagają sporo czasu i wysiłku, aby zachować ich zachwycający wygląd i dobrą kondycję. Każdy trawnik potrzebuje regularnego podlewania, odchwaszczania, nawożenia, napowietrzania, przycinania i koszenia.

Niezbędne mogą okazać się również herbicydy i pestycydy, aby powstrzymać chwasty i szkodniki.

Oznacza to, że istnieje wiele produktów i sprzętu do zakupu, godziny pielęgnacji każdego miesiąca, wyższe rachunki za wodę oraz zapotrzebowanie na benzynę lub energię elektryczną, które wiążą się z posiadaniem naturalnego trawnika.

Sztuczna trawa z rolki to opcja łatwa w utrzymaniu, która wymaga niewielkiego nakładu pracy i wody. Dystrybutor sztucznej trawy zapewnia, że będzie jednakowo lub nawet bardziej niż naturalna trawa zachwycać swoim wyglądem.

Jak czyścić i konserwować sztuczną trawę z rolki?

Częstotliwość wykonywania zadań związanych z konserwacją sztucznej trawy będzie zależeć od konkretnej sytuacji. Na przykład, jeśli masz zwierzęta domowe, dzieci lub dużo drzew i krzewów, prawdopodobnie będziesz musiał częściej czyścić swój syntetyczny trawnik. Warto również pamiętać o regularnym zbieraniu liści czy innych zanieczyszczeń z powierzchni. Jeśli mieszkasz w szczególnie zakurzonym miejscu, może to również skłonić Cię do częstszego spłukiwania sztucznego trawnika. I odwrotnie, w deszczowe miesiące możesz pozwolić deszczowi zmyć trawnik i nie trzeba go tak często spryskiwać.

Dystrybutor sztucznej trawy podkreśla jednak, że trawa z rolki jest niemal bezobsługowa – nie wymaga podlewania, koszenia, wyrywania chwastów czy nawożenia. Nie jesteś fanem ogrodnictwa lub nie masz czasu na zajmowanie się ogrodem, a marzysz o wspaniałym, zielonym trawniku? Trawa z rolki to rozwiązanie dla Ciebie!

Układanie sztucznej trawy – ile pomysłów, tyle możliwości!

Zastanawiasz się, czy w wybranym przez Ciebie miejscu możliwe jest układanie sztucznej trawy? Odpowiedź zapewne jest twierdząca, bo trawa z rolki ma szeroki zakres możliwości wykorzystania zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Jakie są najczęściej wybierane lokalizacje dla trawy z rolki?

  • trawa z rolki na siłowniach
  • trawa z rolki na placach zabaw
  • trawa z rolki na balkonach i tarasach
  • trawa z rolki w ogrodach
  • trawa z rolki na boiskach sportowych
  • trawa z rolki w hotelach i restauracjach

Czy układanie sztucznej trawy z rolki jest trudne? Nie, i nie wymaga też specjalistycznego sprzętu ani wiedzy. Warto jednak pamiętać o kilku wskazówkach, aby cały proces przebiegł bezproblemowo, a trawa służyła przez długie lata. Oczywiście przed zakupem mierzymy wybrany teren i szacujemy liczbę potrzebnych nam rolek trawy.

Po pierwsze, układanie sztucznej trawy należy zacząć od dokładnego oczyszczenia nawierzchni, wyrównania jej i utwardzenia – najlepiej usunąć wszelkie zagłębienia czy pagórki. Podłoże powinno być też suche i czyste. W przypadku zakładania trawy z rolki na powierzchniach utwardzanych zaleca się wyłożenie geowłókniny między podłożem a syntetyczną trawą, co powinno zapobiec przerastaniu trawy krajobrazowej trawą naturalną oraz rozłożyć nacisk na całej powierzchni. Następnie przechodzimy do rozkładania trawnika – trawę z rolki z łatwością dopasujemy zarówno do prostych linii, jak i zaokrągleń terenu. Docinamy ją odpowiednio i układamy w jednym kierunku, aby zachować jednolity odcień. Dalej należy przykleić trawę oraz precyzyjnie sklejać poszczególne fragmenty, aby łączenia nie były widoczne. Warto też dociążyć sklejane elementy na łączeniach na około godzinę. Ostatnie docinki i gotowe!

Na stronie dystrybutora sztucznej trawy trawa-krajobrazowa.pl znajdziemy wiele modeli trawy o różnych odcieniach, gęstościach czy wysokościach runa. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem i wyboru swojego wiecznie zielonego trawnika!