Domowe metody poprawy jakości cery

Lista sprawców, którzy mogą powodować suchość skóry, jest długa, od codziennych nawyków kąpielowych (warto pomyśleć o gorących prysznicach i wycieraniu się do sucha ręcznikiem) i złej zimowej pogodzie po brak naturalnych olejków w skórze wraz z wiekiem.

Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba koniecznie odwiedzać dermatologa, aby wyleczyć suchą skórę. Zamiast tego można rozważyć dodanie naturalnego środka do rutynowej pielęgnacji skóry w domu. W rzeczywistości składniki tych środków na suchą skórę mogą już znajdować się w kuchni.

Domowe sposoby na poprawę cery

Biorąc pod uwagę niezliczone dostępne produkty do pielęgnacji skóry, warto wypróbować naturalny środek. Naturalne olejki i środki zaradcze są zazwyczaj czyste, co czyni je lepszym wyborem dla wielu osób. Inne produkty dostępne bez recepty mogą zawierać mnóstwo składników — zawierają nie tylko aktywne produkty nawilżające, ale także konserwanty.

Często tak jest w przypadku produktów na bazie wody. Wraz z produktami zawierającymi alkohol i substancje zapachowe mogą powodować podrażnienia, reakcje alergiczne lub wysuszać skórę. Często dobrze jest zachować prostotę, jeśli chodzi o pielęgnację urody, zwłaszcza dla osób z alergią lub bardzo wrażliwą cerą. W przeciwieństwie do balsamów i kremów na bazie wody lub zawierających konserwanty, czyste olejki mają naturalną bazę, dzięki czemu są świetnym lekarstwem na suchą skórę.

Sposoby na problematyczną cerę

Istnieje wiele sposobów na czerpanie korzyści z nawilżających olejków, zarówno samych, jak i z innymi składnikami, aby zrobić odżywczą maskę DIY lub złuszczający środek wcierający. olej rycynowy, olejek lawendowy i olejek z awokado mogą być dobrymi naturalnymi środkami na suchą skórę, o ile nie chodzi o skórę skłonną do trądziku.

Olej kokosowy to kolejny olej, który można mieć w swojej szafce kuchennej i może być również dobrym wyborem dla osób, które nie mają skłonności do trądziku. Osoby z atopowym zapaleniem skóry — rodzaj egzemy i alergiczny stan skóry charakteryzujący się suchością i swędzeniem.