Jaki makijaż na sylwestra?

Mimo iż do końca roku zostało jeszcze trochę czasu, zapewne zdarza ci się już myśleć o imprezie sylwestrowej. Jest to w końcu jedno z najważniejszych towarzyskich wydarzeń. Być może nawet zaplanowałaś już swojego sylwestra i wiesz dokładnie, co będziesz robić w tym dniu, a nawet masz już piękne sukienki na sylwestra, które tylko czekają na moment, w którym będziesz mogła je założyć. Pomyśl jednak także o innych elementach swojej stylizacji. Co prawda tym najważniejszym z nich jest sukienka, ale jeśli chcesz, by twojej aparycji niczego nie brakowało, musisz też pomyśleć o różnych dodatkach oraz o… makijażu!

A wykonanie sylwestrowego makijażu może zająć ci sporo czasu. Kobiety zwykle przeznaczają na niego od trzydziestu minut do nawet kilku godzin! Chcą, by w tym dniu wszystko było perfekcyjne. Nie mogą sobie pozwolić na popełnienie żadnego błędu, dlatego wolą mieć pewien zapas czasu, by na spokojnie nakładać wszystkie kolorowe kosmetyki. Powinnaś postąpić dokładnie tak samo. A jeśli w tygodniu poprzedzającym imprezę sylwestrową znajdziesz akurat kilka wolnych godzin w ciągu dnia, przeznacz je na wypróbowanie różnych makijaży okolicznościowych. Zainspiruj się pracami najlepszych wizażystek. Poszukaj w Internecie typowych makijaży sylwestrowych, weź do ręki małe lusterko i wszystkie swoje przybory, a następnie spróbuj je odtworzyć. Spójrz też na swoje sukienki sylwestrowe. Makijaż musi przecież idealnie do nich pasować. Jeżeli twoja kreacja jest czarna, masz totalnie wolną rękę i możesz szaleć z różnorodnymi kolorami cieni, ale w przypadku sukni zielonej będziesz już musiała pójść na jakiś kompromis.

Nie każda kobieta ma jednak na tyle dużo wprawy, by samodzielnie wykonać dla siebie wspaniały makijaż sylwestrowy. Jeżeli na co dzień ograniczasz się do używania zwykłego tuszu do rzęs i klasycznej pomadki, to prawdopodobnie nie będziesz w stanie sama się pomalować. Koniecznie więc poproś o pomoc kogoś, kto się na tym zna. Nie musisz nawet od razu zapisywać się do wizażystki, bo najprawdopodobniej wiele twoich koleżanek potrafi wykonywać fantastyczne makijaże. Spróbuj poprosić je o pomoc. Dzięki temu nie będziesz musiała sama się męczyć.