Na co zwrócić uwagę przy wyborze tuszu do rzęs?

Doskonale podkreślone i pogrubione rzęsy to podstawa dobrego makijażu. Dobór najlepszego tuszu do rzęs, który spełni nasze oczekiwania nie należy do prostych czynności. W każdej drogerii asortyment jest bardzo rozbudowany, dzięki temu każda z Pań znajdzie coś dla siebie. Jednak przed zakupem warto zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.

Szczoteczka tuszu do rzęs oraz jej przeznaczenie

Pogrubienie, podkręcenie, idealne rozdzielenie, czy może wydłużenie? Zanim sięgniemy po kosmetyk, powinniśmy zastanowić się jaką mamy strukturę rzęs i dotyczące jej potrzeby. Szczoteczki od tuszu do rzęs są stworzone tak, aby jak najlepiej pełniły swoje funkcje. Różnią się wielkością, kształtem oraz znajdującymi się na nich ząbkami. Jeżeli mamy cienkie i delikatne rzęsy należy wybrać pogrubiający i dodający objętości tusz, który nada im nowego wymiaru. Do tego przeznaczona jest duża, puchowa szczoteczka, posiadająca zazwyczaj dłuższe i krótsze włoski. Ta ostatnia cecha przeznaczona jest do rozdzielenia i doskonałego rozprowadzenia produktu. Dodatkowo lekko zmniejszona końcówka w formie stożka sprawi, że tusz bez problemu pomaluje każdą, nawet najmniejszą rzęsę tuż od nasady. Szczoteczka wygięta w łuk lub przypominająca wachlarz służy do podkręcenia niesfornych rzęs. Po nią powinny sięgać osoby posiadające sztywne i proste włoski.

Właściwości tuszu do rzęs

Jeżeli zauważyłyśmy u siebie podrażnienie oczu od tuszu do rzęs, warto szybko zdecydować się na zakup nowego, a najlepiej hipoalergicznego. Być może mamy alergię na dany składnik, dlatego bez wahania należy sięgnąć po produkt przeznaczony dla alergików. Tusz ten również przypadnie do gustu osobom noszącym soczewki kontaktowe. Wodoodporność to także ceniona cecha. Dzięki tej formule, nie musimy już obawiać się o swój makijaż podczas spaceru w deszczowy dzień. Kosmetyk sprawdzi się u osób uprawiających sport oraz cierpiącym na częste łzawienie oczu. Atutem tuszu wodoodpornego jest długie utrzymywanie na rzęsach i nieścieralność.

Dobry skład tuszu nie tylko nada pięknego wyglądu, lecz także odżywi i zregeneruje rzęsy. Do tego przyczynią się naturalne składniki zawierające witaminy, olejki i ekstrakty roślinne. Najczęściej spotykane to: biotyna, witamina A i E, wosk pszczeli, olej rycynowy, oliwa z oliwek oraz arginina. Tusze do rzęs o bogatym składzie sprawią, że rzęsy staną się lśniące i miękkie. Dodatkowo stymulują do wzrostu oraz przyciemnią włoski.