Najlepsze zimowe stylizacje

Zima to czas kiedy zakładamy na siebie co się da. Kilka warstw, które mamy na sobie skutecznie zapewnia ochronę przed chłodem, jednak nie zawsze prezentuje się najlepiej. Czasami dobranie odpowiedniego stroju może być prawdziwym wyzwaniem, szczególnie jeśli chcemy wyglądać dobrze, a przy tym nie marznąć. Rozwiązaniem może być stosowanie modnych, a zarazem ciepłych elementów odzieży. W ostatnim czasie na rynku pojawia się wiele ciepłych i przyjemnych dla ciała bluz i swetrów, z których pomocą możemy stworzyć najróżniejsze stylizacje.

Zimowe stylizacje casualowe

Zastanówmy się na początek nad swoim wyglądem na co dzień. Czy jest on odpowiedni do okazji? Co prawda nie widać tego co mamy ukryte pod kurtką czy płaszczem, jednak co w momencie, kiedy musimy go zdjąć? I czy w ogóle kurtka albo płaszcz jaki nosimy wygląda dobrze? Nie chodzi o to, aby wyrzucać daną część garderoby po jednym sezonie, bo przestała już być modna, ale raczej o to, żeby o nią zadbać. Musi być ona czysta, a dodatki odpowiednio dobrane. Jeśli chodzi o odzież wierzchnią najlepiej będzie postawić na płaszcz, gdyż nada się on zarówno na co dzień, w casualowych stylizacjach, jak i przy bardziej eleganckim wyjściu. Poza tym, warto zadbać o ciepły, dobrze wyglądający sweter, a taki z pewnością znajdziemy w jednej z sieciówek w centrach handlowych. Uzupełnieniem będzie dobrze dobrana bluzka lub koszulka oraz dżinsy.

Eleganckie stylizacje zimowe

Istnieją jednak sytuacje, które wymagają bardziej oficjalnego ubioru. Wymagane są one w niektórych zawodach, dobrze widziane na rozmowach o pracę, czy rozmowach z kontrahentami. Szczególnie w takich momentach należy zadbać o to, aby nasz strój był elegancki, czysty i wyprasowany. Lepiej odłożyć na bok szeroki sweter, który dobrze sprawdza się na co dzień, a postawić na ciepłą marynarkę lub garsonkę w połączeniu z białą lub jasną bluzką. Do tego eleganckie spodnie dopasowane do górnej części stroju lub spódnica podkreślona odpowiednio dobranymi rajstopami. Płaszcz będzie dobrym zwieńczeniem całego stroju, dlatego też jest on, jak już wcześniej wspomnieliśmy, bardzo uniwersalnym rozwiązaniem.