O tych trikach makijażowych musi wiedzieć każda kobieta!

Chcesz wyglądać świetnie w makijażu, ale nie masz pewności, czy wykonujesz go dobrze? Może czas, by sięgnąć po niezawodne kosmetyki lub triki makijażystów, które umożliwią zaprezentowanie się z jak najlepszej strony? Sprawdź, czy je znasz, a jeśli nie to koniecznie ich wypróbuj na swojej skórze! Oto profesjonalna lista trików makijażowych pochodząca od najwybitniejszych stylistów.

Każda z nas chce wyglądać pięknie, ale tylko garstka kobiet wie, jak wykonać makijaż i jednocześnie czuć się w nim tak dobrze, jak nigdy dotąd. Aby makijaż wykonany prostymi metodami i przy użyciu klasycznych kosmetyków prezentował się dobrze, a co więcej nawet perfekcyjnie, warto trzymać się kilku podstawowych zasad. Oto one, prosto od stylistów!

Pamiętaj o zastosowaniu tylko tych kosmetyków, które są niezbędne

Jeśli użyjesz nadmiaru produktów, a w dodatku przesadzisz z ich ilością wykonując makijaż dzienny to możesz mieć pewność, że makijaż będzie sprawiał wrażenie przerysowanego i komicznego w odbiorze. Codzienny makijaż najlepiej wykonać oszczędną liczbą kosmetyków, dobrej jakości i np. takimi, których funkcjonalność dotyczy kilku zastosowań. To może być podkład i korektor w jednym, czy róż i bronzer do policzków.

Lekki makijaż oka wykonaj za pomocą bronzera, a na rzęsy nałóż solidny tusz. Nie przesadzaj z ilością kolorów, by także w biurze prezentować się schludnie i odpowiednio.

Idealna cera, bardzo dobrze prezentująca się twarz

Jeśli chcesz wyglądać dobrze w makijażu to koniecznie zwróć również uwagę na to, w jakiej kondycji jest Twoja skóra. Najważniejsze, by zastosować lekki kamuflaż, ale nie przesadnie kryjący, by nie otrzymać efektu tzw. maski. Jeśli wybierzesz lekki podkład dopasowujący się do koloru skóry to sukces zapewniony.

Pamiętaj, że żaden makijaż nie będzie się prezentował dobrze, jeśli Twoja skóra nie będzie w idealnej kondycji. A zatem wprowadź do swojej diety zdrowe warzywa i owoce, unikaj stresu i pilnuj systematycznej pielęgnacji za pomocą kremów i serum. Wówczas nawet delikatny makijaż zaprezentuj Cię z idealnej strony!

O tych trikach makijażowych pamiętaj!

Jeśli Twoje usta są dość drobne, a Ty marzysz o prawdziwie pełnym i obfitym uśmiechu to koniecznie zastosuj u siebie trik z nałożeniem rozświetlacza na górnej wardze. Usta od razu wydadzą się pełniejsze, a szminka dobrana względem określonej urody tylko podkreśli ich naturalne piękno.

To jeszcze nie wszystko. Jeśli Twoją twarz charakteryzuje okrągły kształt, a Ty chcesz ją nieco wydłużyć to koniecznie nałóż na policzki i skronie bronzer lub rozświetlacz. Zobaczysz, że od razu nabierze lepszych proporcji.

Ostatnim, z ciekawych trików makijażowych będzie podkreślenie brwi, które wystarczy rozrysować kredką lub cieniem, by były bujne i bardzo kobiece.

To naprawdę proste! Już dziś możesz wyglądać świetnie w swoim autorskim makijażu i z produktami najwyższej jakości. Zastosuj się do wszystkich zaprezentowanych przez nas trików, a będziesz zadowolona  z każdego makijażu. Zarówno tego na wieczór, jak i na co dzień!