Paznokcie w letnim stylu

Lato to czas kiedy chcemy czuć się i wyglądać dobrze. W końcu możemy pozbyć się grubych ubrań i postawić na coś lekkiego i zwiewnego. Najczęściej są to sukienki, jednak nie brakuje również ciekawych stylizacji z lekkimi spodniami. Niezależnie od tego na jaki ubiór się zdecydujemy, warto zadbać o to, aby nasze paznokcie podkreślały pełnię lata. Przyda się to szczególnie na wakacyjnych wyjazdach, gdzie nasz ubiór z pewnością będzie wskazywał na relaks i odpoczynek. Jakie kolory i wzory na paznokcie będą więc najlepiej wyglądały?

Popularne trendy lata

Zazwyczaj lato kojarzy się z kolorami słonecznymi, takimi jak najróżniejsze odcienie żółtego. Poza tym, może się on mieszać z bielą, co z pewnością nada paznokciom, a co za tym idzie całym dłoniom lekkiego wyglądu. Ostatnie tygodnie przyniosły ze sobą popularność koloru baby blue, a więc odcienia niebieskiego, czy może raczej błękitnego, który kojarzy nam się z dziecięcym pastelowym odcieniem. Można stosować go jako jeden kolor na całe paznokcie lub wyczarować z jego pomocą piękne wzory, najczęściej również z dodatkiem bieli. Jeżeli zaś lubimy zaszaleć możemy postawić na bardziej odważne rozwiązania. Będzie do nich należało pomalowanie paznokci żywym jaskrawym lakierem lub pomalowanie każdego z nich na inny kolor.

Jak zadbać o paznokcie

Trzeba jednak pamiętać, że dobry wygląd paznokci to nie tylko ich pomalowanie na określony kolor. To także odpowiednia higiena oraz zabiegi mające na celu nadanie paznokciom dobrego wyglądu jeszcze przed ich pomalowaniem. Do zabiegów takich będzie należało między innymi usunięcie skórek, które w przeciwnym wypadku bardzo źle by wyglądały pod nałożonym lakierem. Poza tym, warto zadbać o to, aby płytka każdego paznokcia była równa i wszystkie miały jednakowy kształt. Nie trzeba chyba wspominać o codziennej higienie, polegającej na usuwaniu spod paznokci brudu, który może się tam pojawić na skutek wykonywania różnych prac.