Wiosenne wzorki na paznokcie

Dobry wygląd naszych paznokci i dłoni jest jedną z rzeczy, które mogą o nas wiele powiedzieć. To właśnie na tę część ciała wiele osób zwraca uwagę, gdyż jest ona jedną z najbardziej widocznych. Niezależnie od pory roku, warto więc zadbać o paznokcie. Będzie to obejmowało ich odpowiednią pielęgnację, a także naniesienie lakieru w ładnym ciekawym kolorze oraz dodanie wzorków, które będą przykuwały uwagę. Przyjrzyjmy się niektórym z tych, które są popularne szczególnie wiosną i wnoszą nieco życia do naszego ubioru i ogólnego wyglądu.

Jak zadbać o paznokcie

Na początku musimy odpowiednio zadbać o paznokcie. W tym celu warto stosować kremy do rąk oraz paznokci, które pozytywnie wpływają na ich kondycję. Takie przygotowanie paznokci pomoże nam uzyskać dobre efekty. Następnie musimy zadbać o usunięcie skórek, tak aby już pomalowane paznokcie wyglądały ładnie i estetycznie. Kolejny krok to nadanie paznokciom oczekiwanego kształtu. Wybór jest bardzo duży, ale jeżeli chcemy pozostawić swoje naturalne paznokcie bez stosowania żelu, a jedynie je pomalować, kształt będzie w dużej mierze uzależniony od naturalnego kształtu naszych paznokci, a także ich długości. Tak przygotowane paznokcie możemy pomalować na wybrany kolor oraz nanieść na nie wzorki, które przypadną nam do gustu.

Ciekawe kolory i wzorki na wiosnę

Kolorem, który najbardziej kojarzy nam się z wiosną jest chyba zieleń. I to właśnie ona jest ciekawym rozwiązaniem na paznokcie. Najładniej wyglądają pastelowe jasne odcienie zieleni połączone z nieco ciemniejszą zielenią. Może to być na przykład zieleń butelkowa bądź jeszcze ciemniejsza. Poza tym, na delikatne zielone tło możemy nanieść wiele ciekawych wzorów. Jednym z popularniejszych są wzory liści, które bardzo ładnie się wyróżniają na delikatnym tle. Poza tym, możemy zastosować również motywy kwiatowe, jednak te muszą się odpowiednio komponować kolorystycznie. Ciekawym rozwiązaniem jest również klasyczny manicure francuski z zastosowaniem zielonych elementów.