5 prostych sposobów na pielęgnację stóp

Każda kobieta pragnie mieć piękne i gładkie stopy. Jest to ważne szczególnie latem, gdy zakładamy japonki, klapki i eksponujemy nogi. Najczęściej dbamy jedynie o paznokcie, a zapominamy o odpowiednim nawilżaniu i zdzieraniu martwego naskórka. Jeżeli czujemy, że kondycja skóry w tej okolicy się pogarsza, zalecane są pewne działania. Jak dbać o stopy? Sprawdź 5 prostych i skutecznych sposobów.

Peeling – szybkie złuszczenie martwego naskórka

Zaczniemy od bardzo popularnego i zapewniającego gładką skórę zabiegu. Aby utrzymać stopy w dobrej kondycji przez cały rok, ważne jest regularne wykonywanie peelingów. Najlepiej robić je przynajmniej raz w tygodniu. Peeling ma za zadanie złuszczyć martwy naskórek. W zależności od tego, czy nasze stopy, a w szczególności pięty są szorstkie i twarde dobieramy gruboziarnisty lub zwykły peeling.

Kremy do stóp do całorocznej pielęgnacji

Wiele z nas ma problem rogowacenia skóry, wskutek czego łuszczy się, staje się szorstka i sucha. Dotyczy to zwłaszcza okolicy pięt, gdzie w skrajnych sytuacjach dochodzi nawet do pękania naskórka. Z pomocą przychodzą różne nawilżające kremy, które pomagają w pielęgnacji stóp. Powinny być używane cały rok. Ich działanie opiera się na zatrzymywaniu wody, odżywieniu i nawilżeniu skóry. Przyspieszają i wspomagają także regenerację zniszczonej skóry.

Regeneracyjna kąpiel stóp

Sposobem stosowanym już przez nasze babcie jest moczenie stóp w misce z wodą oraz z dodatkiem soli pielęgnacyjnych. Taki zabieg pozwoli wygładzić i zmiękczyć naskórek. Wszelkie obrzęki i ból powinny zostać złagodzone. Nie dość, że taka kąpiel wykazuje bardzo dobre właściwości, to jeszcze pomaga się zrelaksować po ciężkim dniu.

Maska do stóp – bogactwo składników odżywczych

Maski mają działanie podobne do kremów, jednak zawierają więcej aktywnych składników. Zazwyczaj nakłada się je na określony czas (np. 30-40 minut), by pojawił się oczekiwany rezultat. Po nałożeniu preparatu nakłada się specjalne skarpetki. Dostępne są również gotowe skarpetki nasączone już odpowiednim kremem.

Tarka lub pumeks – mechaniczna pielęgnacja stóp

Popularnym i często wykorzystywanym sposobem pielęgnacji stóp jest używanie tarki lub pumeksu w celu usunięcia zrogowaciałego, twardego naskórka. Należy pamiętać, aby nie trzeć zbyt mocno i na bieżąco kontrolować stan skóry.