Chokery na szyje – jak je nosic i z czym łączyć

Koronkowe, aksamitne, czy perłowe – istnieje wiele rodzajów chokerów. Zdobyły one serca kobiet na całym świecie i chętnie zakładane są do różnych stylizacji. Ozdoby noszone blisko szyi przybierają wiele form. Co powinnaś wiedzieć o tym elemencie biżuterii i jak go nosić?

Co to jest choker?

Nazwa choker powinna być kojarzona z charakterystycznym sposobem noszenia takiej biżuterii – blisko szyi, podobnie jak obrożę. W klasycznej formie chokery są aksamitnymi lub satynowymi wstęgami oplatającymi szyje. Obserwujemy jednak coraz to nowsze chokery – wykonane z pereł, w kształcie minimalistycznych obręczy, czy w formie delikatnych łańcuszków.

Choker – jakie są rodzaje i jak je nosić?

Wiemy już, czym jest choker i jaka jest jego cecha charakterystyczna. Od teraz nie będziemy zaskoczeni, jeżeli zobaczymy ten element w stylizacji koleżanki. Jakie są jednak rodzaje chokerów i jak je nosić?

Aksamitne chokery

Pierwszym rodzajem, który wymienimy są aksamitne chokery. Pojawiły się już kilka lat temu, w kolekcjach najpopularniejszych domów mody. Szybko trend ten został dostrzeżony przez wielkie gwiazdy światowego formatu, a następnie przez kobiety na całej kuli ziemskiej. Aksamitne paski z zawieszkami dalej są na topie i stanowią ciekawe uzupełnienie rockowych stylizacji, albo oryginalny akcent do białej koszuli.

Chokery w formie subtelnych łańcuszków

Jeżeli choker z aksamitu nie jest rozwiązaniem dla nas, możemy zdecydować się na łańcuszek oplatający naszą szyję. Może być noszony warstwowo, łącząc go z dłuższymi i krótszymi łańcuszkami, dla lepszego efektu. Chokery w takiej formie są niezwykle subtelne i kobiece. Dobrym pomysłem jest zakładanie ich do sukienek, czy bluzek z odsłoniętymi ramionami.

Perłowe chokery

Podobają Ci się klasyczne perły? A gdyby tak zdecydowanie je skrócić i nosić tuż przy szyi? Perłowe chokery to idealny wybór do klasycznych i eleganckich stylizacji. Taki naszyjnik, dzięki swojemu uniwersalnemu designowi, z powodzeniem może być dopełnieniem również mniej formalnych stylizacji.

Choker na szyję w formie rzemyka

Ostatnim rodzajem chokerów, które wymienimy są te rzemykowe. To bardzo popularne naszyjniki, które doskonale prezentują się z mniej zobowiązującymi stylizacjami. Z powodzeniem możemy łączyć je z codziennymi stylizacjami i zakładać go do głębokich dekoltów.