Zastanawiasz się co zrobić, aby ubrania leżały na Tobie idealnie? Musisz je dopasować do kształtu swojej figury! Pierwszym krokiem jest określenie kształtu swojego ciała. Następnie – dobranie do niego ubrań tak, aby tuszowały niedoskonałości, a uwydatniały nasze atuty.

Dzwonek

Sylwetka dzwonka jest rozbudowana od pasa w dół. Góra  jest szczuplutka, przez co talia jest bardziej widoczna. Najczęściej w takim przypadku kobiety mają spore biodra, uda i łydki.

Dla tego typu sylwetki najlepszym rozwiązaniem jest przywrócenie proporcji. Dobrze jest więc wybierać swetry i bluzki z okrągłymi dekoltami oraz spodnie z wysokim staniem, które optycznie wydłużą nogi. Mankamenty takiej figury zatuszują także sukienki o prostym kroju.

Jabłko

Jabłko cechuje się dość optymalnymi proporcjami. Ramiona są mniej więcej takiej samej szerokości co biodra. Pośladki są dosyć płaskie, biust średniej wielkości, a nogi zgrabne i szczupłe. Częstym mankamentem jest wystający brzuszek.

W tym przypadku warto zainteresować się prostym krojami z dużym dekoltem. Ubrania powinny być bez ozdób, wykonane z gładkiego materiały. Ważne w tym przypadku jest optyczne wyszczuplenie brzucha, tak więc przydatna jest bielizna wyszczuplająca, wraz ze stanikiem push-up. Panie o figurze jabłka świetnie wyglądają w koszulach i marynarkach.

Lizak

Ten rodzaj sylwetki cechuje się długimi i szczupłymi nogami, sporym biustem oraz biodrami, które mogą zaburzać proporcje figury.

Propozycją jest ubieranie warstwami, np. łączenie swetrów czy bluz z koszulami. Zgrabne nogi powinny zostać wyeksponowane – dobrym pomysłem są ołówkowe spódnice.

Gruszka

Gruszka to rozbudowana figura od pasa w dół. Talia jest wyraźnie zaznaczona. Atutem są krągłe pośladki i pełne biodra. Mankamentem są masywne i długie nogi.

Aby optycznie wydłużyć nogi, warto stosować rajstopy z klinem z tyłu. Dobrze sprawdzają się sukienki z marszczeniami lub spódnice tuby. Jeżeli masz figurę gruszki, wybierz spodnie delikatnie rozszerzające się ku dołowi.

Klepsydra

Klepsydra jest jednym z najbardziej proporcjonalnych kobiecych figur. Jeżeli Twoje ramiona są takiej samej szerokości co biodra, talia dobrze zaznaczona a nogi długie i szczupłe to wiedz, że masz prawdziwe szczęście.

Kobiety, które posiadają taką sylwetkę nie muszą martwić się o dobranie garderoby. Idealnie pasują tutaj spodnie rurki, czy obcisłe spódnice. Panie o takiej figurze mogą pozwolić sobie na noszenie ubrać z różnymi wzorami.