Jak dobierać ubrania do kształtu sylwetki? Poznaj cenne rady

Zastanawiasz się co zrobić, aby ubrania leżały na Tobie idealnie? Musisz je dopasować do kształtu swojej figury! Pierwszym krokiem jest określenie kształtu swojego ciała. Następnie – dobranie do niego ubrań tak, aby tuszowały niedoskonałości, a uwydatniały nasze atuty.

Dzwonek

Sylwetka dzwonka jest rozbudowana od pasa w dół. Góra  jest szczuplutka, przez co talia jest bardziej widoczna. Najczęściej w takim przypadku kobiety mają spore biodra, uda i łydki.

Dla tego typu sylwetki najlepszym rozwiązaniem jest przywrócenie proporcji. Dobrze jest więc wybierać swetry i bluzki z okrągłymi dekoltami oraz spodnie z wysokim staniem, które optycznie wydłużą nogi. Mankamenty takiej figury zatuszują także sukienki o prostym kroju.

Jabłko

Jabłko cechuje się dość optymalnymi proporcjami. Ramiona są mniej więcej takiej samej szerokości co biodra. Pośladki są dosyć płaskie, biust średniej wielkości, a nogi zgrabne i szczupłe. Częstym mankamentem jest wystający brzuszek.

W tym przypadku warto zainteresować się prostym krojami z dużym dekoltem. Ubrania powinny być bez ozdób, wykonane z gładkiego materiały. Ważne w tym przypadku jest optyczne wyszczuplenie brzucha, tak więc przydatna jest bielizna wyszczuplająca, wraz ze stanikiem push-up. Panie o figurze jabłka świetnie wyglądają w koszulach i marynarkach.

Lizak

Ten rodzaj sylwetki cechuje się długimi i szczupłymi nogami, sporym biustem oraz biodrami, które mogą zaburzać proporcje figury.

Propozycją jest ubieranie warstwami, np. łączenie swetrów czy bluz z koszulami. Zgrabne nogi powinny zostać wyeksponowane – dobrym pomysłem są ołówkowe spódnice.

Gruszka

Gruszka to rozbudowana figura od pasa w dół. Talia jest wyraźnie zaznaczona. Atutem są krągłe pośladki i pełne biodra. Mankamentem są masywne i długie nogi.

Aby optycznie wydłużyć nogi, warto stosować rajstopy z klinem z tyłu. Dobrze sprawdzają się sukienki z marszczeniami lub spódnice tuby. Jeżeli masz figurę gruszki, wybierz spodnie delikatnie rozszerzające się ku dołowi.

Klepsydra

Klepsydra jest jednym z najbardziej proporcjonalnych kobiecych figur. Jeżeli Twoje ramiona są takiej samej szerokości co biodra, talia dobrze zaznaczona a nogi długie i szczupłe to wiedz, że masz prawdziwe szczęście.

Kobiety, które posiadają taką sylwetkę nie muszą martwić się o dobranie garderoby. Idealnie pasują tutaj spodnie rurki, czy obcisłe spódnice. Panie o takiej figurze mogą pozwolić sobie na noszenie ubrać z różnymi wzorami.