Back to school? Dobry moment na zakupy

Kalendarz modowy to główne sezony wiosna-lato i jesień-zima i kolekcje, które pojawiają się pomiędzy nimi. Właśnie wchodzimy w sezon jesienny, w którym co roku króluje zakupowe hasło: Back to school. To zawsze dobry moment, a może świetny argument na to, by zerknąć do ulubionych sklepów i zobaczyć co nowego.

Po wakacyjnej labie znów trzeba zasiąść przy biurku i wejść w rytm firmowych zadań. Czy to w biurowcu, czy nadal na home office przestało mieć znaczenie. Wcale nie trzeba pracować z domu w piżamie czy dresie. Mówi się, że to szata zdobi człowieka. Trochę w tym prawdy, ale to właśnie zadowolenie i samoakceptacja jest największą ozdobą. A jeśli w jakiejś części wynika z przekonania, że „świetnie wyglądam”, to przecież nic w tym złego! Ubrania i nastrój naprawdę mają ze sobą wiele wspólnego. Wybrany outfit, dający samozadowolenie to pewnego rodzaju sygnał wysyłany światu: dobrze wyglądam, dobrze się czuję, znam trendy i wiem czego chcę. Taka postawa pomaga w codziennych szkolnych czy officeowych zmaganiach. Nawet jeśli dom zastąpił biuro, warto włożyć na siebie coś nowego, co sprawi przyjemność i da zastrzyk energii podczas coraz chłodniejszych dni.

Dlatego na otarcie łezki po odchodzącym lecie, na powitanie nowych szkolno-pracowych wyzwań warto udać się na zakupy. By jednak nie zepsuć sobie humoru osławionymi ostatnio „paragonami grozy”, warto nauczyć się kupować z głową. Z pomocą przychodzą sklepy w formacie outlet. Od lat znane i uwielbiane przez mieszkańców zachodniej Europy, stają się coraz popularniejsze także w Polsce.

Szeroki wybór marek, niepowtarzalny asortyment i na stałe obniżone ceny to zachęta do zaplanowania sobie i tak przecież nieuniknionych jesiennych zakupów. Szczególnie, że w ostatnim czasie mnóstwo znanych międzynarodowych marek fashion postawiło na polskiego klienta. Wiele nowych salonów otworzyło się w centrach Designer Outlet. Najwięcej z nich w stolicy, bo Designer Outlet Warszawa po rozbudowie zyskał prawie 30 nowych butików. Dzięki temu pojawiły się tam ciekawe, znane marki premium m.in. MaxMara, Marella, Pennyblack, Twinset, Marc O’Polo, a także sklepy z akcesoriami i biżuterią jakie jak Tous czy Swarovski. Designer Outlet Sosnowiec kusi bogatą ofertą sportową i największym w regionie salonem BOSS, a mieszkańców Pomorza zaprasza nowy, jedyny na północy outlet Desigual i wkrótce największy outlet Nike, które znajdują się w Designer Outlet Gdańsk.

Nieważne zatem czy potrzebne są szkolne dresy, cieplejsza kurtka, garnitur, sukienka na chandrę czy jesienne botki. Nowe kolekcje znakomitych marek w outletowych cenach nie nadwyrężą portfela, sprawią wiele radości i poprawią najbardziej jesienny nastrój. A satysfakcja z udanych zakupów za rozsądną cenę to „plus 10” do samooceny.