Czy lato to dobry czas na odchudzanie

Odchudzanie się jest czymś czego wielu z nas doświadczyło na pewnym etapie swojego życia. Niejeden być może chce się zdecydować na nie właśnie teraz. Z jednej strony, latem chcemy się cieszyć szczupłą wysportowaną sylwetką, z drugiej niemal na każdym kroku czeka na nas wiele pokus. Czy więc lato jest dobrym czasem na odchudzanie? I tak, i nie – wszystko będzie zależało od tego jak do tej kwestii podejdziemy i na czym się skupimy. Przyjrzyjmy się więc zaletom i wadom odchudzania latem.

Odchudzanie latem – zalety

Jedną z najważniejszych zalet odchudzania się latem jest fakt, że przy wysokich temperaturach nie jesteśmy tak głodni. Jemy mniej, natomiast przyjmujemy więcej płynów. Już samo to może sprzyjać rozpoczęciu diety w miesiącach letnich. Poza tym, to właśnie w tym okresie znajdziemy na rynkach czy w sklepach najwięcej świeżych warzyw i owoców, z których możemy wyczarować naprawdę wiele. Jeśli zaś mamy swój własny ogródek, nawet nie musimy się udawać na rynek po te produkty. Faktem jest również, że ładna pogoda dobrze nas nastraja, może więc po prostu być nam łatwiej wytrzymać na diecie i podchodzić do niej z pozytywnym nastawieniem.

Odchudzanie latem -wady i wyzwania

Poza wspomnianymi wyżej zaletami odchudzania, ma ono jednak również swoje wady. Dla wielu z nich jest to prawdziwe wyzwanie, gdyż jest to czas wyjazdów. Odwiedzając nowe miejsca z pewnością chcielibyśmy spróbować lokalnej kuchni, lecz jeśli jesteśmy na diecie, może się to okazać niemożliwe. Ponadto, przy wysokich temperaturach mamy większą ochotę na lody, czy też napoje gazowane. Są one niestety bardzo kaloryczne, więc będziemy musieli ich unikać niezależnie od rodzaju diety na jaką się zdecydujemy. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, nie dziwi fakt, że istnieją zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy rozpoczynania odchudzania się latem.