Depilacja laserowa a blizny

Depilacja laserowa a blizny budzi wśród kobiet duże zainteresowanie. Oznacza to, że wiele osób zastanawia się czy defekty kosmetyczne w postaci blizn nie stanowią przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej ciała. Czy blizny dyskwalifikują do zabiegu trwałej redukcji owłosienia? Oto wskazówki.

Blizny – czym są?

Blizny to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych lub innych mechanicznych uszkodzeń skóry. Warto podkreślić, że blizny różnią się od siebie wyglądem i u każdego mogą przedstawiać się w inny sposób. Obraz blizny zależy więc od indywidualnych predyspozycji organizmu, procesu regeneracji skóry, a także manualnych umiejętności lekarzy chirurgów w temacie zszywania ran operacyjnych.

Czy blizna dyskwalifikuje do zabiegu depilacji laserowej?

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie należy do najłatwiejszych. Warto podkreślić, że sama blizna nie oznacza całkowitej rezygnacji z depilacji laserowej nóg, depilacji laserowej bikini czy depilacji laserowej ciała. Istotny jest jednak fakt, że nie należy kierować wiązki światła lasera bezpośrednio na bliznę, ponieważ może doprowadzić do poparzeń bądź bolesnych konsekwencji. Miejsca poddawane depilacji laserowej, w których występują blizny należy pomijać.

Blizny, które powstały na skutek wrastania włosów nie stanowią przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej w Warszawie i Wrocławiu. Mimo że zabiegi laserowe stosowane w celu pozbycia się niechcianego owłosienia nie wpływają na zmniejszenie widoczności blizn, to w dużym stopniu poprawiają wygląd skóry zapobiegając zjawisku wrastania włosów, podrażnień po goleniu oraz zapalenia mieszków włosowych.

Depilacja laserowa a blizny

Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie oddziałuje na struktury włosa odpowiedzialne za jego wzrost, które znajdują się w skórze właściwej. Należy podkreślić, że depilacja laserowa przedostaje się do głębszych warstw skóry trwale niszcząc cebulkę włosa, jednak nie oddziałuje negatywnie na naskórek. Występujące na powierzchni skóry blizny należy jednak pomijać w zabiegach depilacji laserowej ciała, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do ich poparzenia, obrzęku lub trwałego uszkodzenia i pogorszenia ich wyglądu.

Decydując się na zabieg jakim jest depilacja laserowa ciała warto wybierać sprawdzone gabinety kosmetyczne specjalizujące się w tego rodzaju terapii, do których należy salon depilacji laserowej we Wrocławiu i Warszawie. Wykorzystuje on certyfikowany sprzęt niemieckiej marki Asclepion, który mieści się w kategorii laserów medycznych. Specjaliści kosmetolodzy posiadają kilkuletnie doświadczenie w dziedzinie jaką jest laseroterapia.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to obecnie najbardziej skuteczna metoda trwałej redukcji owłosienia. Przeprowadzona w sposób właściwy nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia skóry i jej wyglądu. W przypadku występujących na jej powierzchni blizn warto być ostrożnym i pomijać ich obszar. W ten sposób zapobiegniemy przykrym konsekwencjom, a sam zabieg zostanie przeprowadzony w pełni bezpiecznej atmosferze.