Do kiedy można uprawiać sporty zimowe

Niektórzy z nas z niecierpliwością wyczekują zimy, aby skorzystać z możliwości uprawiania sportów zimowych. Po oblężeniu na polskich stokach łatwo można dojść do wniosku, że sporo z nas lubi taką formę rekreacji. Najbardziej popularne są oczywiście narty, jednak dużym zainteresowaniem cieszy się także snowboard, a także niektóre inne sporty zimowe. Niestety, zima jest stosunkowo krótka, a więc mamy niewiele czasu, aby w pełni nacieszyć się możliwością uprawiania tego rodzaju sportów.

Kiedy trwa sezon

Warto odpowiednio wcześnie zastanowić się nad tym kiedy zaczyna i kończy się sezon narciarski. W ten sposób będziemy mogli odpowiednio zaplanować zimowe miesiące i wykorzystać je właśnie w tym celu. W Polsce w niektórych ośrodkach sezon zaczyna się już pod koniec listopada, jednak w większości z nich są to raczej okolice grudnia. W związku z dość umiarkowaną temperaturą w naszym kraju, a także niewielkimi wysokościami, na których znajdują się stoki, większość z nich jest czynna jedynie do marca. Zamknięcie sezonu jest tu więc bardzo szybkie. Jeśli chcemy jeszcze skorzystać ze sportów zimowych zostało nam więc niewiele czasu.

Długość sezonu za granicą

4Inaczej jednak kwestia ta wygląda za granicą, gdyż w wielu miejscach szczególnie tych położonych wyżej, z uroków sportów zimowych można korzystać niemal przez cały rok. Najzimniejsze miejsca położone na lodowcu w Austrii oferują możliwość szusowania na stokach od września do maja. Jeżeli mamy więc możliwość zorganizowania wycieczki za granicę, to tak naprawdę nie ogranicza nas polska zima i możemy cieszyć się wypadem na narty czy na snowboard niemal o każdej porze roku.