Idealny letni makijaż

Lato to czas, kiedy spędzamy wiele wolnych dni nad wodą. Z drugiej strony, wielu z nas nadal chodzi do pracy i wywiązuje się z najróżniejszych obowiązków. Jeżeli nie mamy możliwości wyjazdu, popołudnia spędzamy często na spacerach po mieście czy po okolicy. Wszystkie te sytuacje wymagają odmiennego typu makijażu. Istnieje jednak kilka zasad, którymi powinnyśmy kierować się latem niezależnie od tego gdzie się udajemy. Przyjrzyjmy się niektórym z nich, a także wybranym stylo makijażu, które idealnie sprawdzą się w ciepłe letnie dni.

Podstawowe zasady letniego makijażu

Lato jest porą roku, kiedy wybieramy przewiewne ubrania i lekkie stylizacje. Właśnie dlatego makijaż powinien nabrać podobnego charakteru – powinien być delikatny i w naturalny sposób podkreślać naszą urodę. Dzięki temu będzie on nie tylko idealnym uzupełnieniem naszej stylizacji na dany dzień, ale sam w sobie pozytywnie wpłynie na nasz wygląd. Delikatny letni makijaż może składać się na przykład z takich elementów jak niewielka ilość podkładu, policzki delikatnie muśnięte różem i sprawiające naturalny wygląd, a także lekko podkreślone oczy i usta. Jeśli chodzi o dwie ostatnie kwestie warto zastanowić się również nad odpowiednim doborem kolorów.

Letnie kolory makijażu

Na lato idealnie nadadzą się jasne kolory. Zarówno w pracy, jak i na wakacjach dobrze sprawdzą się pastelowe odcienie żółci, czy różu. Możemy postawić także na błękit oraz delikatną zieleń w zależności od swoich upodobań, a także odcienia sukienki czy innej części garderoby, która planujemy włożyć tego dnia. Możemy sugerować się również dodatkami jakie dobierzemy do konkretnej stylizacji. Ich kolor może pokrywać się z kolorem cienia do powiek co będzie wyglądało bardzo ładnie i estetycznie. Jeśli chodzi o podkreślenie ust, wiele kobiet rezygnuje latem z nieco cięższej szminki, na rzecz delikatnego błyszczyka. W ten sposób również nadajemy lekkości naszej twarzy, która będzie się dobrze prezentować niezależnie od okoliczności.