Jak schudnąć w miesiąc

Wraz ze zbliżaniem się lata i wakacji coraz więcej z nas myśli o odchudzaniu. Chcemy zgubić oponkę, która stworzyła nam się na brzuchu lub schudnąć w innych partiach ciała. Chociaż może się wydawać, że miesiąc to niewiele czasu, a tyle tylko nam zostało, to jednak da się w ciągu niego coś zrobić. Grunt to pozytywne nastawienie i rozpoczęcie wprowadzania zmian już teraz. Jeżeli będziemy się ich trzymać i stworzymy sobie dobre nawyki, to prawdopodobnie uda nam się zrzucić do wakacji niechciane kilogramy.

Jak schudnąć z brzucha

Największej ilości osób zależy na tym, żeby schudnąć z brzucha. To właśnie tutaj odkłada nam się tłuszczyk i powstaje tak zwana oponka. Chociaż zrzucenie kilku kilogramów i dojście do formy nie jest łatwe, to jednak nie jest niemożliwe. Będzie od nas wymagało pewnych poświęceń, jednak z pewnością warto się na nie zdobyć. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na odchudzanie, ale również na nasze zdrowie. Jednym z elementów są ćwiczenia. Te bez problemu znajdziemy w wielu miejscach w sieci. To, o czym trzeba pamiętać, to odpowiednia technika ich wykonywania. Niewłaściwie wykonywane ćwiczenia mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów lub, co gorsza, doprowadzić do poważnych kontuzji. Musimy też zdawać sobie sprawę, że ćwiczenia to jedynie 30% naszej walki o lepsze ciało. Pozostałe 70% to dobrze dobrana dieta.

Jaką dietę stosować

Większość dietetyków oraz trenerów fitness poleca dietę redukcyjną. Polega ona na dostarczeniu organizmowi nieco mniejszej ilości kalorii niż potrzebuje. Na początek musimy obliczyć nasze zapotrzebowanie. Jeśli wynosi ono na przykład 2000 kcal, to należy dostarczać organizmowi jedynie 1700-1800 kcal. Dzięki temu pozostałe kalorie zużyje on z naszej tkanki tłuszczowej. Nie jest to z pewnością łatwe zadanie i na początek spędzimy wiele czasu na obliczeniach, jednak rezultat jakim jest płaski brzuch, z pewnością jest warty swojej ceny. Musimy przy tym zdawać sobie sprawę, że posiłki wchodzące w skład diety muszą być zdrowe i za wszelką cenę powinniśmy unikać słodyczy, słonych przekąsek, czy napojów gazowanych.