Ile trzeba zapłacić za makijaż permanentny brwi?

Ceny specjalistycznych zabiegów kosmetycznych potrafią przerażać swoją wysokością. W większości przypadków nie należy jednak aż tak bardzo przejmować się tym, ile się za nie zapłaci. Warto bowiem myśleć o tym, co dzięki nim można będzie osiągnąć. A nierzadko takie specjalistyczne zabiegi na dłuższą metę pozwalają wręcz na oszczędność pieniędzy. Świetnym tego przykładem jest makijaż permanentny brwi. Każda kobieta, która się na niego zdecyduje, będzie mogła efektywnie oszczędzać swój czas, który do tej pory przeznaczała na malowanie i wyrysowywanie włosków. A – jak wiadomo – czas to przecież pieniądz. Lepiej przeznaczyć go na inne czynności niżeli codzienne przesiadywanie przed lustrem.

Oczywiście cena makijażu permanentnego brwi może być bardzo różna w zależności od tego, w jakim gabinecie kobieta się mu podda oraz jaka kosmetyczka się nim zajmie. W jakimś stopniu może ona zależeć nawet od doświadczenia linergistki. Najlepsze w Polsce specjalistki od makijażu permanentnego chwalą się wysoką renomą i często są polecane innym osobom przez swoje klientki, co doprowadza do tego, że ustawiają się do nich długie kolejki oczekujących na zabieg. W takim przypadku makijaż permanentny będzie oczywiście droższy. Nieco więcej trzeba też zwykle za niego zapłacić w tych dużych polskich miastach. Permanentny makijaż wypada najdrożej m.in. w Warszawie, Wrocławiu oraz Krakowie. Najniższe jego ceny oferują natomiast gabinety zlokalizowane na wsiach oraz w małych miejscowościach (wbrew pozorom tam też coraz częściej się one pojawiają).

Z jakim mniej więcej wydatkiem trzeba się zatem liczyć, jeżeli chce się pójść na makijaż permanentny brwi? Otóż jego średnia i przeciętna cena wynosi jakieś 600 zł. Zdarza się, że w mniej popularnym gabinecie za taki zabieg można zapłacić nawet i o sto złotych mniej, ale już w renomowanej placówce potrafi on kosztować i tysiąc złotych. Mimo wszystko warto uważać na te pozornie najatrakcyjniejsze oferty. Niska cena często wynika bowiem ze stosowania barwników kiepskiej jakości.