Jak spakować się w bagaż podręczny na dwutygodniowe wakacje

Wakacje to czas którego wyczekuje wielu z nas. Planujemy je z wyprzedzeniem lub korzystamy z nadarzających się akurat okazji. Jeżeli wyjeżdżamy dość często i chcemy na takich wyjazdach nieco zaoszczędzić, dobrym pomysłem będzie spakowanie się jedynie w bagaż podręczny. Zadanie to może być trudne, jeśli wyjeżdżamy do kraju w którym panują dość niskie temperatury, w związku z czym trzeba wziąć ze sobą grubsze ubrania. Jednak zdecydowana większość wyjazdów wakacyjnych dotyczy krajów o ciepłym klimacie, w których potrzebujemy jedynie cienkich ubrań. Co spakować do bagażu na taki wyjazd, aby niczego nam nie brakowało?

Jakie ubrania zapakować do bagażu podręcznego

W bagażu podręcznym powinny znaleźć się ubrania przede wszystkim praktyczne. Trzeba też wziąć pod uwagę, że zmieści się ich niewiele, dlatego warto żeby były to takie ubrania, które lubimy nosić. Jeżeli wyjeżdżamy na wakacje, które są połączeniem zwiedzania z relaksem na plaży, musimy pamiętać o tym, aby ubrania, które ze sobą zabieramy były odpowiednie na każdą okazję. Przydatna będzie więc jedna para obuwia trekkingowego (najlepiej jeśli założymy je w czasie podróży, gdyż to właśnie one zajmują najwięcej miejsca), sandały turystyczne oraz sandały na plażę/na wyjście do miasta. Tak dobrane trzy pary obuwia to wystarczający komplet na dwutygodniowy wyjazd. Jeśli chodzi o ubrania, warto zaopatrzyć się w cienkie przewiewne spodnie z długimi nogawkami oraz w dwie pary krótkich spodenek. Możemy zapakować również jedną – dwie sukienki lub spódniczki. W zależności od naszego wyboru możemy zapakować do bagażu podręcznego 5-7 koszulek/bluzek. Poza tym, w bagażu powinno znaleźć się kilka kompletów bielizny oraz jeden lub dwa stroje kąpielowe. Wyjeżdżając z takim zapasem odzieży prawdopodobnie będziemy musieli tylko jednokrotnie wyprać nasze rzeczy.

bagaż podręczny

Sprzęt w bagażu podręcznym

Poza ubraniami i obuwiem, w naszym bagażu podręcznym powinien znaleźć się sprzęt jakie potrzebujemy. Z pewnością będzie to niewielki aparat fotograficzny (chyba że używamy dobrego aparatu w telefonie). Jeżeli Wyjazd jest dłuższy niż dwa tygodnie i podczas takich wakacji chcemy również pracować, będziemy musieli zabrać ze sobą również sprzęt pozwalający nam na wykonywanie pracy. W przypadku osób pracujących zdalnie będzie to laptop, a jeśli podróżujemy w obrębie Unii Europejskiej przyda się także odpowiednio duży pakiet Internetu. Jeżeli planujemy podróż poza granice Unii Europejskiej, najprawdopodobniej będziemy musieli zaopatrzyć się w Internet już na miejscu. Poza sprzętem, który służy nam do pracy, wiele osób decyduje się również na zabranie sprzętu, który pozwoli im uprawiać różnego rodzaju sporty zgodne z ich zainteresowaniami. Przykładem może być chociażby sprzęt potrzebny do snorkelingu czy innych sportów wodnych. Poza ubraniami i sprzętem w naszym bagażu podręcznym powinno się znaleźć kilka dodatkowych rzeczy, które będą dużym ułatwieniem w każdej podróży.

Przydatne akcesoria w bagażu podręcznym

Istnieją akcesoria, które zawsze warto mieć przy sobie. Przydają się one zarówno w trakcie samej podróży, jak i w czasie, kiedy już jesteśmy na miejscu. Jedną z takich rzeczy jest butelka do wody z filtrem. Chociaż podczas przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa nie możemy mieć przy sobie butelki z wodą, to jednak możemy wziąć ze sobą pustą butelkę. Po przejściu tego etapu podróży, wystarczy napełnić butelkę wodą z kranu w jednej z lotniskowych łazienek. Filtr węglowy sprawi, że będzie ona zdatna do picia. Dzięki temu zaoszczędzimy na kupowaniu wody w strefie bezcłowej, czy w samolocie (przy okazji, warto wspomnieć, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na pokładzie samolotu można poprosić o szklankę wody, którą powinniśmy dostać bezpłatnie). Jeżeli wyjeżdżamy na dłuższy czas, warto wziąć ze sobą również zapasowy filtr do butelki. Kolejna przydatna rzecz jaka powinna znaleźć się w naszym bagażu podręcznym to zwijany ręcznik turystyczny, który zajmie niewiele miejsca w całym bagażu. Bez problemu kupimy go w każdym sklepie sportowym. Poza tym, idealnie sprawdzą się niewielkie pojemniczki z kosmetykami, które powinny nam starczyć właśnie na dwa tygodnie.

bagaż podręczny

Jaki bagaż podręczny wybrać

Dość ważną kwestią jest pamiętanie o tym, że różne linie lotnicze mają różne limity wielkości bagażu podręcznego. Mogą się one różnić o kilka do kilkunastu centymetrów, jest to więc dość spora różnica. Trzeba jednak przyznać, że rzadko kiedy obsługa linii lotniczych sprawdza rozmiar plecaków. Wynika to z faktu, że plecak dość łatwo zgnieść w taki sposób, aby dopasował się on do rozmiaru próbnika. Jeżeli zastanawiamy się więc pomiędzy wyborem małej walizki i plecaka, to plecak będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Nawet jeśli będzie on nieco większy niż powinien, prawdopodobnie nikt nie zwróci na to uwagi. Poza tym, do plecaka wejdzie więcej rzeczy i będzie on bardziej praktyczny podczas wycieczek na jakie wybierzemy się już na miejscu. Warto przy tym zostawić w plecaku nieco wolnego miejsca, w które zapakujemy pamiątki kupione podczas wakacji.