Ellesse – popularna marka odzieżowa

Marka Ellesse powstała we Włoszech. Pierwsze projekty powstały już w latach 50 XX wieku. Ubrania były skrojone bardzo oryginalnie, a jednocześnie wyróżniały się wysoką jakością. Marka bardzo szybko ewoluowała, w latach 60 powstał projekt oficjalnego logo. Przedstawia pół piłki, będącej wynikiem połączenia piłki tenisowej oraz pary nart.

Jednak sukces marki to dopiero połowa lat 60 XX wieku. Wówczas Ellesse stała się producentem spodni narciarskich drugim co do wielkości. Wraz z rozwojem marka Ellesse zaczęła produkować nie tylko odzież narciarską, lecz także inne stroje na przykład tenisowe. Do dziś markę bardzo chętnie noszą największe gwiazdy sportu. W latach 70 oraz 80 XX wieku marka Ellesse zaczęła łączyć wysoką funkcjonalność sportowej odzieży wraz ze stylem mody ulicznej. Dlatego była to jedna z nielicznych marek sportowych, które wyróżniała się funkcjonalnością oraz estetyką ubrań. Jednocześnie jej logo było bardzo widoczne na ubraniach, co wówczas było dużą innowacją.

Ścisła współpraca ze sportowcami

Marka Ellesse od początku swojej działalności wspierana była osobowościami sportowymi. Pozwalała to nie tylko wypromować odzież marki, lecz także rozpocząć produkcję ubrań jeszcze bardziej dostosowanych do potrzeb sportowców. Obecnie marka Ellesse jest niezwykle popularna i modne. Pomimo tego, że stąpa po szlakach przetartych przez takie marki jak Adidas czy Puma, nadal jest uznana za bardzo prestiżową oraz premium.

Ogromną zaletą marki Ellesse jest oferowanie wysokiej jakości odzieży, stylowego designu w bardzo dobrej cenie. Marka skutecznie realizuje kampanie reklamowe, aby dzięki temu budować swoją pozycję oraz uznanie w modzie streetwearowej. Niestety klienci z Polski bardzo często zauważają, że na terenie krajów funkcjonuje zbyt mało sklepów Ellesse, przez co jej ubrania należy zamawiać najczęściej przez internet. Sprawdź ciuchy ellesse na clobber.pl.

Intensywny rozwój marki LS

Ellesse swoją popularność zyskała w latach 70 dzięki produkcji odzieży narciarskiej wyróżniającej się innowacyjnymi rozwiązaniami na skalę światową. Były to między innymi stosunkowo szerokie nogawki, której idealnie pasowały do butów narciarskich. Kolejnym sportem nieodłącznie związanym z marką był tenis.

Dlatego wielu znanych tenisistów wykorzystywało odzież marki Ellesse podczas prestiżowych zawodów sportowych. Jednak już w latach 70 oraz 80 marka coraz chętniej łączyła młodzież sportową wraz ze stylem mody ulicznej. Wówczas nie było to zbyt popularne rozwiązanie. Ellesse to także marka będąca prekursorem w zakresie oznaczenia produktów widocznym logiem. Jest to zatem jedna z pierwszych firm, która na stałe zapoczątkowała ten trend. Obecnie ze względu na logomanię większość ubrań markowych posiada widoczne z daleka logo. Natomiast jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to bardzo kontrowersyjne rozwiązanie. W 1994 roku aż 90% udziałów marki ellesse zostało kupionych przez grupę Pentland za kwotę aż 200 milionów funtów. Pentland współpracował z marką już od lat 80, będąc jej znaczącym dystrybutorem.

Obecnie marka Ellesse powraca do czasów swoich świetności, gdyż każdego roku uzyskuje coraz więcej sympatyków oraz stałych klientów. Nie osiągnęła jeszcze poziomu sprzedażowego, jak na przykład takie marki jak Adidas, jednak z pewnością nadrabia charakterem produktów, unikalnością oraz niezwykłym stylem. Dlatego Ellesse jest wybierana zwłaszcza przez osoby, który cenią wysoką jakość, a jednocześnie unikalność produktów oraz ich niezwykły charakter. Dlatego w przyszłości z pewnością marka Ellesse będzie jeszcze bardziej popularna oraz umocni swoją pozycję.