Trwały makijaż na wesele i nie tylko

Wesele jest wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, podczas którego chcemy prezentować się naprawdę zjawiskowo. Obserwując panny młode, nie da się ukryć, że wiele z nich tak właśnie wygląda podczas ceremonii ślubnej. Problem może się jednak pojawić już w trakcie wesela, szczególnie jeśli trwa ono do późnych godzin nocnych, czy nawet do wczesnych godzin porannych. Może się okazać, że makijaż który wykonałyśmy rano nie trzyma się na twarzy i powoli zaczyna z niej spływać, co wygląda niezbyt dobrze. Jak zapobiec temu problemowi? Rozwiązaniem będzie stworzenie trwałego makijażu przy użyciu kilku sprawdzonych sposobów.

Jak zrobić trwały makijaż – samodzielnie czy u makijażystki?

Na początek musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy lepiej będzie samodzielnie wykonać makijaż ślubny, czy też zdać się na pomoc specjalistki w tym zakresie, a więc makijażystki. Jeżeli okazją na jaką potrzebujemy dobrać makijaż, jest ślub i wesele, warto postawić na usługi makijażystki. Możemy wybrać jedną z tych, która jest polecana przez nasze przyjaciółki, czy członków rodziny. Warto umówić się wcześniej na makijaż próbny, abyśmy mogły ocenić jego efekt. Skorzystanie z pomocy makijażystki jest szczególnie ważne jeśli chcemy stworzyć trwały makijaż, a same nie mamy w tym większego doświadczenia. Inaczej bowiem będzie wyglądał makijaż na co dzień, na przykład do pracy, który ma wytrzymać jakieś 10 godzin, a inaczej makijaż, który ma wytrzymać 20 godzin, czyli cały dzień i niemal całą noc. Z drugiej strony, jeśli wykonywanie makijażu jest naszą pasją lub po prostu czujemy się dobrze w samodzielnie wykonanym makijażu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go wykonać. W tym celu przyda nam się sporo różnorodnych kosmetyków, a także wiedza na temat wykonywania trwałego makijażu.

jak zrobić trwały makijaż

Makijaż zwykły czy permanentny

Kolejna kwestia dotyczy rodzaju wykonywanego makijażu. Jeżeli chcemy sobie zaoszczędzić pracy przy malowaniu się, dobrym rozwiązaniem może być makijaż permanentny ust, brwi, czy oczu. Ma on swoje zalety, gdyż nie będziemy musiały martwić się ewentualnym rozmazanym makijażem nie tylko jednego dnia, ale również na przestrzeni kolejnych tygodni. Nie wszystkie kobiety są jednak zwolenniczkami tego rodzaju makijażu. Chociaż jest to jeden z najbardziej trwałych makijaży, to jednak wiele kobiet stawia na naturalność i wykorzystanie zwyczajnych kosmetyków. Jeżeli należymy do tej drugiej grupy i chcemy, żeby makijaż utrzymał się naprawdę długo, najlepiej będzie postawić na znane i sprawdzone marki kosmetyków takich jak baza, podkład, puder, kredka do oczu, cień do powiek, tusz do rzęs. Dość ważna jest też jakość pomadki jakiej użyjemy, chociaż tutaj raczej nie obędzie się bez jej ponownego nakładania, na przykład po zjedzeniu obiadu, czy tortu weselnego.

Jak wybrać trwały podkład i bazę

Kluczem do sukcesu w osiągnięciu trwałego makijażu jest dobrze dobrany podkład, a pod nim baza. Najlepsze będą takie, które nie obciążają za mocno skóry twarzy. Jeszcze przed ich nałożeniem należy pamiętać o jej oczyszczeniu i nawilżeniu, gdyż te dwa czynniki mają równie duży wpływ na trwałość naszego makijażu. Kiedy twarz jest już całkowicie czysta i nawilżona, możemy zacząć nakładać bazę. Powinna to być jedynie bardzo delikatna, cienka warstwa, na którą nałożymy podkład. Najbardziej trwały podkład to zazwyczaj podkład matujący, jednak trzeba liczyć się z faktem, że pasuje on nie do każdego typu urody i nie do każdej twarzy. Jeśli nie czujemy się z takim podkładem komfortowo i widzimy, że nie prezentuje się on zbyt dobrze, lepiej będzie wybrać na przykład podkład rozświetlający lub nawilżający. Ważny jest również sposób jego nakładania. Chociaż istnieją różne teorie na ten temat, wydaje się, że najlepiej nakładać podkład wklepując go delikatnie i równomiernie w skórę twarzy.

trwały podkład

Utrwalenie makijażu

Kiedy baza i podkład są już na naszej twarzy, warto delikatnie opruszyć ją pudrem, który powinien zlać się w jedną kolorystyczną całość z podkładem. Następnie możemy przystąpić do nałożenia reszty kosmetyków, które preferujemy, na przykład cieni do powiek, tuszy do rzęs, kredki do oczu i do brwi. a także pomadki lub błyszczyka na usta. Całość, która z pewnością prezentuje się już teraz bardzo ładnie, warto spryskać utrwalaczem w sprayu, nazywanym również fixerem. Ma on działanie wydłużające trwałość makijażu, dlatego powinien on wydłużyć jego utrzymywanie się na twarzy przynajmniej o kilka godzin. W taki sposób wykonany makijaż powinien idealnie sprawdzić się podczas każdej dłuższej uroczystości, takiej jak chociażby wesele. Jeśli natomiast gdzieniegdzie na naszej twarzy zaczną być widoczne pewne niedoskonałości, możemy je szybko poprawić. Samodzielne wykonanie makijażu ma tę przewagę, że kosmetyki użyte do jego wykonania możemy zabrać ze sobą i w razie potrzeby delikatnie odświeżyć swój wygląd, niezależnie od pory dnia czy nocy.