Jak stworzyć piękny makijaż ślubny krok po kroku

Ślub niewątpliwie jest jednym z ważniejszych dni w życiu każdego z nas. Jednak to szczególnie kobiety przywiązują wagę o tego, aby w tym dniu wszystko wyglądało jak należy. Będzie tutaj chodziło o wszelkie przygotowania i dekoracje, ale również o nasz wygląd. Nie chcemy go pozostawić kwestii przypadku, dlatego z dużym wyprzedzeniem zastanawiamy się nad fryzurą i oczywiście nad makijażem. Chociaż wiele z nas decyduje się na wizytę u profesjonalnej makijażystki, to jednak niejedna kobieta woli wykonać makijaż ślubny samodzielnie. Dzięki temu będzie on idealnie taki jak sobie zaplanowałyśmy, a poza tym, możemy go próbować niezliczoną ilość razy.

Kosmetyki do makijażu ślubnego

Makijaż ślubny, podobnie jak każdy inny, wymaga cierpliwości oraz staranności. W odróżnieniu od zwykłego, codziennego makijażu, do którego używamy różnego rodzaju kosmetyków, do makijażu ślubnego będziemy potrzebować produktów trwałych, które się szybko nie rozmażą i nie spłyną. Jest to szczególnie ważne latem, kiedy wysokie temperatury mogą prowadzić do nieprzyjemnych niespodzianek. Jeśli chcemy ich uniknąć warto używać kosmetyków odpornych na wysokie temperatury oraz na inne czynniki. Dobrym wyborem będą takie, które zazwyczaj używamy do makijażu letniego na różne inne okazje.

Makijaż ślubny krok po kroku

Pierwszym krokiem przy wykonywaniu makijażu ślubnego jest oczyszczenie skóry twarzy oraz położenie odpowiedniej bazy. Dobrym pomysłem będzie nałożenie na powieki bazy specjalnie do tego przeznaczonej, która utrzyma nałożone następnie kosmetyki. Kolejnym krokiem będzie nałożenie cienia do powiek. Możemy posłużyć się jednym kolorem lub dobrać dwa harmonizujące ze sobą odcienie pasujące do karnacji. W razie potrzeby możemy zastosować korektor pod oczy, aby zniwelować ewentualne cienie. Kolejny krok to nałożenie tuszu do rzęs (przy czym warto wybrać taki, który ładnie podkręci oraz wydłuży rzęsy), a następny to podkreślenie brwi. Następnie możemy przystąpić do wykonturowania twarzy i nałożenia różu w miejscach, które mają zostać podkreślone. Ostatni już krok dotyczy ust, na które możemy położyć pomadkę lub błyszczyk, w zależności od upodobań. Tak wykonany makijaż z pewnością będzie się dobrze prezentował.