Jak używać balsamów do ciała

Balsamy do ciała są jednym z bardziej popularnych kosmetyków. Znajdziemy je na sklepowych półkach w bardzo dużych ilościach. Mamy do wyboru różne firmy i różny przedział cenowy. Pojawiają się takie balsamy, które kosztują zaledwie kilka złotych, jednak można znaleźć również takie, na które musimy wydać kilkadziesiąt złotych. Czy droższe znaczy lepsze? W praktyce bywa różnie, szczególnie, że każdy z nas ma nieco inną skórę, która potrzebuje odmiennych kosmetyków. Zastanówmy się więc jakie balsamy najlepiej wybierać, a także w jaki sposób umiejętnie je stosować, aby miały jak najlepsze działanie na skórę.

Jakie balsamy wybierać

Pierwszą kwestią jest kwestia wyboru odpowiedniego balsamu. Jak już wspomnieliśmy rodzaj i typ skóry może się znacznie różnić w zależności od osoby. Jedni są bardziej podatni na różnego rodzaju alergie i uczulenia, inni mają zbyt przesuszoną skórę, jeszcze inni bardziej skłonną do przetłuszczania się. Nie jest więc prawdą stwierdzenie, że jeden uniwersalny balsam będzie odpowiedni dla każdego. To, że dany produkt idealnie służy naszej koleżance, wcale nie znaczy, że będzie miał tak samo dobre działanie w naszym przypadku. Jeśli mamy bardzo wrażliwą skórę, może się nawet okazać, że jedynie ją podrażni. Wybierając odpowiedni balsam należy się więc kierować tym jaki typ skóry posiadamy.

Jak stosować balsam do ciała

Kolejną kwestią jest pytanie w jaki sposób stosować balsam do ciała. Chociaż wydaje się to bardzo prosta i nieskomplikowana kwestia, to okazuje się, że wcale nie jest tak oczywista. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego jak często powinno używać się balsamów do ciała oraz jak dużo ich nakładać. Zazwyczaj możemy bezpiecznie stosować balsam praktycznie codziennie po kąpieli. Jest to wskazane szczególnie w przypadku osób o przesuszonej skórze skłonnej do łuszczenia się, a także po opalaniu. Na co dzień wystarczy stosunkowo cienka warstwa balsamu. Większą jego ilość możemy nałożyć po opalaniu, szczególnie kiedy na skórze pojawiły się zaczerwienienia od słońca.