Jak wzbudzić zainteresowanie drugiej osoby?

Podział na perfumy damskie i męskie odszedł do lamusa. Teraz coraz częściej spotykamy perfumy unisex. Co jeszcze warto wiedzieć o perfumach damskich? Jak wybrać zapachy marzeń?

Historia zapachu – łąki, ogniska, rytuały

Zapach to zmysł, który towarzyszył człowiekowi od dawnych czasów. Od czasów archaicznych. Człowiek rozglądał się po swoim otoczeniu i wąchał świeżą woń traw, łąk pełnych kwiatów. Woń płci przeciwnej. Woń dymu z ogniska. Dym z ogniska był jednym z najmilszych człowiekowi woni. Kojarzył się z poczuciem bezpieczeństwa, z atmosferą domu. Pierwsze perfumy powstały w starożytnym Egipcie, a potem w starożytnej Grecji i Rzymie. Na początku używało się ich tylko w celach sakralnych, dla wzbogacenia rytuałów. W Rzymie bardzo popularne były kąpiele.

Pierwsze drogerie internetowe

Arabowie udoskonalili technologię perfumeryjną wynajdując destylację. Bardzo duże tempo rozwoju owej dziedziny było w XIX wieku ze względu na znaczne uprzemysłowienie. W XX wieku perfumy damskie i męskie rozpowszechniły się wśród klasy średniej. Z kolei XXI wiek to czas drogerii internetowych. W związku z rozwojem internetu rozpowszechniło się wybieranie produktów w sieci. Oczywiście drogeria internetowa ma swoje zalety i wady, tak samo jak sklepy stacjonarne. Minusem jest brak możliwości powąchania perfum, a plusem możliwość dokładnego rozejrzenia się w sklepie. Perfumy można tu wybierać nawet kilka godzin, a potem za kilka dni wrócić do sklepu i dokończyć transakcję. Powstały miejsca wirtualne, takie jak zapachy marzeń opinie, gdzie można było znaleźć opinie na temat rożnych zapachów i wybrać ten, który jest idealny dla nas, ma cechy przez nas wyszukiwane.

Zapachy marzeń – opinie

Opinie o zapachach są bardzo cenne. Nie raz chodzi nam po głowie woń, którą gdzieś czułyśmy. Pachniała tak okładka czasopisma, ciągnął się tzw. długi ogon za jakąś elegancką kobietą… Wpisując w Google tę frazę zapachy marzeń opinie natrafimy na komentarze, opinie na temat perfum damskich i męskich. Są też opinie na temat – które drogerie internetowe są wiarygodne. W specjalnych działach w internecie, na specjalnych forach znajdziemy zabawy – wyliczanki na temat, czym dzisiaj pachną internautki. Dowiemy się na przykład, że na wieczór dobrze jest spryskać się Dior Dolce Vita, a Euphoria jest dobra na co dzień. Są nawet wątki na temat zapachów jesieni – kasztanów, pieczonych jabłek i jarzębiny. Możemy też poradzić się, w jaki zapach przystroić się do pracy – nie jest to łatwa sprawa, kiedy na przykład lubisz słodkie zapachy a nie chcesz zrazić innych współpracowników. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać słodki i delikatny Burberry Brit lub Burberry The Beat. Znajdziemy też propozycje perfum o woni…

  • deszczu

  • mchu

  • mokrej ziemi

A także perfumy idealne na dyskotekę, na bal czy na przyjęcie. Zapachy dla brunetek, dla blondynek. Jeśli i Tobie chodzi po głowie jakiś zapach to opisz go, opisz wszystko, co o nim pamiętasz i załóż o tym wątek! Zasięgając takich dokładnych opinii możesz sprawić, że Twój zapach wzbudzi zainteresowanie drugiej osoby, bo po drugiej stronie monitora siedzą przecież osoby, które mogą mieć podobny gust do Twojej ukochanej osoby.