Jak zrobić idealne paznokcie hybrydowe w domu?

Paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Sprawiają, że zyskujemy pewność siebie, klasę i charakter. W zależności od upodobań jedne osoby wolą długie i przykuwające uwagę paznokcie, zaś pozostałe stawiają na delikatne i skromne manicure. Jednak pytanie brzmi, jak samodzielnie zrobić idealne hybrydy w domu?

Przybory i stanowisko pracy

Po pierwsze nie potrzebujemy posiadania doświadczenia jak zawodowa kosmetyczka, najważniejsza jest chęć i odrobina poświęconego czasu. W naszym wyposażeniu powinny znajdować się pilniczki, polerki, baza, lakiery, top, aceton, cleaner, waciki bezpyłowe i przede wszystkim lampa UV/LED do utwardzania hybryd. Zanim przejdziemy do działania, warto znaleźć w naszym domu dobrze naświetlone słońcem miejsce lub dobrą lampkę, która doskonale oświetli stanowisko pracy. Znacząco pomoże nam to podczas wykonywania hybryd.

Etapy robienia hybrydowego manicure

Podstawą trwałego manicure jest dobrze wypolerowana i zmatowiona powierzchnia płytki paznokcia, gdyż to ona odpowiada za przyczepność lakieru. Kolejnym krokiem jest przemycie za pomocą cleanera, który usunie opiłki, odtłuści paznokcie oraz przygotuje je na dalsze działanie. Następnie nakładamy i utwardzamy bazę, później to samo robimy z kolorowym lakierem i topem. Dobrze aby lakiery posiadały miękkie i grube pędzelki, ponieważ ułatwi nam to rozprowadzenie produktu oraz nie pozostawi smug. Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z hybrydami warto wiedzieć, by nie nakładać lakieru zbyt wysoko, to znaczy aby nie podjeżdżać pędzelkiem aż pod same skórki paznokcia. W przeciwnym razie, gdy niechcący lakier dotknie naszych skórek i zostanie utwardzony, niestety ale nasza hybryda nie będzie trwała. W szybszym czasie niż powinna zacznie nam odpadać, dlatego podczas malowania należy szczególną uwagę poświęcić dokładnym ruchom pędzelka.

Samo utwardzanie pod lampą nie powinno trwać za krótko ani zbyt długo. Podstawowy i najczęściej wymagany okres to 60 sekund. Zanim zaczniemy używać lampy należy zapoznać się z zaleceniami, które znajdują się na etykiecie każdego lakieru.

Po nałożeniu bazy, lakieru i topu zostały nam już ostatni etap pracy. Pomalowane paznokcie należy przemyć cleanerem za pomocą wacika. W ten sposób odtłuścimy ponownie płytkę i sprawimy, że nasze hybrydy są już gotowe! Pod koniec warto zabezpieczyć i nawilżyć skórki oraz paznokcie. Do tego służą specjalne olejki i oliwki, które zakupimy w każdej drogerii. Jednak jeśli nie posiadamy tych produktów w domu, możemy zastąpić je zwykłym kremem do rąk, który pełni podobne funkcje.