Jak dobrać garderobę do kompletu?

W szafach kobiet znajdują się spódnice, sukienki, garsonki, spodnie, bluzki, narzutki i jeszcze wiele innych części garderoby. Badania społeczne wskazują na to, że tylko 30 % zgromadzonej garderoby jest przez kobiety używana, a reszta leżakuje w szafach i w komodach nie wiadomo po co? Pozostałe 70 % garderoby zakładana jest przez panie raz na rok lub nawet rzadziej, albo wcale.

Powstaje pytanie, po co w takiej sytuacji zagracać szafy i zabierać im przestrzeń? Poprzez zagracenie używane ubrania nie mają możliwości oddychania i wietrzenia. Minimalizacja swojej szafy jest pierwszym krokiem do stworzenia garderoby na każdą okazję. Garderoby praktycznej, dobrze dobranej i eleganckiej.

Sztuka doboru garderoby

Sztuka harmonii jest sztuką rozumianą bardzo szeroko i dotyczy także doboru odpowiednich ubrań, obuwia i dodatków. Każdy z nas zna osoby ubierające się prosto, a jednocześnie elegancko. I każdy zna również osoby ubierające się w kosztowne rzeczy, lecz wyglądające byle jak, o których niektórzy powiedzą, że klauni się lepiej ubierają. Albo osoby obwieszone biżuterią, jak wyglądają? Nawet, gdy jest to drogocenna biżuteria, to i tak taka kobieta wygląda jak choinka.
Dlaczego tak się dzieje?

Dlatego, bo zabrakło prostoty. Dlatego, że zatryumfowała pycha i chęć pokazania swojego bogactwa i wywyższenia się ponad innych. I być może dlatego, że dana osoba może ma pieniądze, lecz brak jej zmysłu estetycznego. Taka osoba chcąc ładnie i z szykownie wyglądać wymaga porady ze strony fachowca.

Na czym polega sztuka doboru garderoby?

Przede wszystkim taka sztuka polega na obraniu odpowiednich kolorów, według których będzie kobieta komponować swoją garderobę. Jest 5 takich kolorów, którymi możemy żonglować do woli w doborze garderoby. Najbardziej odpowiednie i proponowane kolory, to beż, granat, kolor szary, biel oraz czerń. Wszystkie wspomniane kolory łatwo połączyć ze sobą, jak i z innymi kolorami obuwia oraz z różnobarwnymi dodatkami.

Zharmonizowanie ze sobą strojów, które znajdują się w szafie kobiety musi być oparte o jakiś jeden styl, gdyż chodzi o to, aby wszystkie części garderoby stanowiły połączenie, czyli stanowiły doskonałą całość. Styl jest przecież bardzo ważną rzeczą, gdyż określa osobowość i jest najlepszą wizytówką kobiety.
Oprócz harmonii w strojach ważne jest również to, aby była harmonia w dodatkach. Absolutne nie może być ich za dużo. Może nie być ich wcale, ale nie mogą być użyte w nadmiarze. I tak w przypadku biżuterii najlepiej, gdy jest to jedna rzecz z biżuterii lub najwyżej dwie rzeczy założone jednocześnie. Może to być na przykład łańcuszek z Medalikiem i pierścionek, albo kolczyki i bransoletka, czy broszka i obrączka lub zegarek i naszyjnik. Ma być mało i prosto, to podstawowe słowa, które powinny towarzyszyć kobietom podczas dobierania dodatków.

Korzyści płynące z dobrze dobranej garderoby

Najważniejszą korzyścią płynącą z właściwie dobranej garderoby jest to, że posiadając w swojej szafie niewiele zawsze można dobrać garderobę stosowną do sytuacji. Dzięki minimalistycznej szafie kobieta zawsze wie, co ma na siebie włożyć. Poza tym mając ubrania w pięciu kolorach do woli można mieszać ze sobą poszczególne części garderoby, gdyż kolorystycznie zawsze będą do siebie pasować. Nie bez znaczenia jest także oszczędność pieniędzy, gdyż posiadając drogie ubrania i właściwie o nie dbając nie ma potrzeby bez przerwy uzupełniać garderoby, bo w drogich i z wyczuciem dobranych ubraniach i tak zawsze kobieta będzie wyglądać elegancko i atrakcyjnie.

Niezmiernie ważne jet również to, że w dobrze dobranym stroju każda pani czuje się wyśmienicie. Wtedy kobieta jest pewna swojej atrakcyjności, co podnosi poczucie jej wartości. Ponadto w dobrze dobranym stroju można czuć się swobodnie i pewnie. Poza tym dobrze dobrany ubiór zapewnia, że każda kobieta czuje się dobrze w swojej skórze, co przekłada się na wyeliminowanie stresu, na spokój wewnętrzny i pozwala skupić się na tym, co najważniejsze.

Przy współpracy z Butik online Ciepielewska Design

Jeden komentarz w temacie “Jak dobrać garderobę do kompletu?

Dodaj komentarz