8 błędów w wyborze stanika, które każda kobieta popełniła przynajmniej raz

Według badań 80% kobiet kupuje zły stanik, wybierając zły model lub dobierając zły rozmiar. Wybór tego delikatnego elementu garderoby obfituje w wiele niuansów. Zebraliśmy kilka tych najpopularniejszych.

1. Zapięcie nie na miejscu

Ta część biustonosza powinna znajdować się pośrodku pleców, nie przesuwać się do łopatek i nie opadać niżej. W przeciwnym razie stanik przestaje spełniać swoją główną funkcję podtrzymującą, przy tym zamieniając się w piękny, ale bezużyteczny element garderoby. Zmiana rozmiaru miseczek czy długości paska stanika pomoże rozwiązać ten problem.

2. Taśmy, które odpadają

Jest to bardziej niż prawdopodobne, że wskazuje to na błąd w doborze rozmiaru bielizny niż na to, że masz niekształtne ramiona. Gdy rozmiar jest odpowiedni, pamiętaj, aby zacisnąć lub poluzować paski do odpowiedniej długości. Idealnie byłoby, gdyby palec swobodnie mieścił się pod ramiączkami biustonosza, a on sam nie powinien spadać z ramion. Jeśli masz mały biust, możesz generalnie wybierać modele bez ramiączek, ponieważ główną funkcję podtrzymującą pełni pas biustonosza. Jeśli klatka piersiowa jest duża, preferuj modele z wystarczająco szerokimi paskami.

3. Nie podoba Ci się wygląd własnych piersi w staniku

Jeśli w biustonoszu „gubisz” swoje piersi, pozostawiając dużo wolnego miejsca w miseczkach, to być może schudłaś i powinnaś pomyśleć o zakupie nowego o mniejszym rozmiarze. Jeśli górna krawędź miseczek uciska piersi, tworząc brzydką poduszkę, to czas na zakup większego biustonosza.

4. Piersi wypadają z miseczek

Jeśli Twoje piersi wypadają z góry to znaczy, że stanik jest dla Ciebie za mały, jeśli z dołu to znaczy, że jest za duży. Jeśli miseczki pasują, zwróć uwagę na rozmiar paska stanika. Czy Twoja klatka piersiowa wystaje spod biustonosza podczas aktywności fizycznej? Odnajdź dedykowany model sportowy. Takie staniki mają duży obszar pokrycia biustu, a takie ubranie niezawodnie mocuje klatkę piersiową bez jej uciskania i pozwala uniknąć skręcenia więzadeł Coopera.

5. Mostek nie styka się z ciałem

Kawałek materiału między miseczkami biustonosza powinien ściśle przylegać do ciała. To znak, że miseczki trzymają piersi, a nie tylko je ściskają. Niektóre modele obiecujące wizualny wzrost rozmiaru biustu w ogóle nie mają takiego mostka. Z tego powodu pierś nie jest unieruchomiona w sposób fizyczny, ale po prostu ściśnięta z boków, co prowadzi do otarcia i upośledzenia krążenia krwi w piersiach. Uważaj na ten typ biustonoszy, gdyż mogą one prowadzić do nieprzewidzianych powikłań.

6. Pas biustonosza nie jest dobrze dopasowany do ciała

To najważniejsza część biustonosza. Jest to rama, która utrzymuje klatkę piersiową, dlatego ważne jest, aby pas był dobrze dopasowany. Aby określić rozmiar, weź miarkę i poproś kogoś o pomoc w pomiarze obwodu pod biustem. Podczas samodzielnego wykonywania pomiarów łatwo jest popełnić błąd, nieprawidłowo przykładając taśmę, unosząc ją lub zbyt mocno dociskając. Pas biustonosza nie powinien uciskać ciała, tworząc fałdy skóry po obu stronach i nie powinien być zbyt luźny. Dlatego czujesz, że Twój biustonosz stracił elastyczność lub rozciągnął się, czas zajrzeć do sklepu z bielizną.

7. Bielizna sprawia, że czujesz się niekomfortowo

Czy biustonosz podrażnia Twoją skórę, a po zdjęciu biustonosza swędzi i objawia się to czerwonymi plamami? Wybierz bieliznę wykonaną z oddychających naturalnych tkanin. Syntetyki mogą być zbyt szorstkie dla delikatnej skóry piersi. Jeśli ramiączka nie są regulowane w biustonoszu, powoduje to duży nacisk na ramiona, co jest nieprzyjemne.

8. Twoje ciało się zmieniło – zmień stanik

Jeśli schudłaś, prawdopodobnie zmniejszyły się Twoje piersi. Dlatego czas odświeżyć swoją garderobę, wybierając nową wygodną bieliznę, biorąc pod uwagę Twoją przemianę. Jeśli spodziewasz się dziecka, ze względu na rosnący brzuszek mogą zwiększyć swoją objętość nie tylko same piersi, ale także klatka piersiowa. W tym błogosławionym okresie wybierz miękką, bezszwową bieliznę wykonaną z naturalnych materiałów.

To tylko kilka porad, które powinnaś wziąć pod uwagę, aby lepiej dopasowywać swój biustonosz do różnych sytuacji, które z pewnością pojawia się w ciągu życia. Być może o niektórych już wiesz, być może o niektórych dowiedziałaś się z tego tekstu. Podziękujesz sobie sama, jeżeli sprawę odpowiedniego doboru biustonosza potraktujesz z należytą uwagą. Powodzenia!

Jeden komentarz w temacie “8 błędów w wyborze stanika, które każda kobieta popełniła przynajmniej raz

Dodaj komentarz