Lepiej wybrać kurtkę czy płaszcz?

Zima to pora kiedy musimy nieco zmienić nasz sposób ubierania się i zacząć zakładać więcej warstw. Potrzebujemy przede wszystkim okrycia wierzchniego, a więc kurtki albo płaszcza. Wiele sklepów oferuje nam ogromny wybór nie tylko modeli, ale także kolorów i wzorów. Powstaje jednak pytanie czy lepiej zdecydować się na płaszcz, czy na kurtkę. Choć nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, to postaramy się przyjrzeć kilku czynnikom, które mogą wpłynąć na wybór jednej lub drugiej opcji, w zależności od naszych upodobań i preferencji.

Zalety z posiadania płaszcza

Na początek zastanówmy się jakie zalety wypływają z noszenia płaszcza. Najważniejszą z nich jest chyba zaleta praktyczna, a mianowicie fakt, że płaszcz jest dłuższy. Dzięki temu zakrywa więcej, a więc stanowi lepszą ochronę przed wiatrem oraz chłodem, który jest szczególnie uciążliwy w mroźne zimowe dni. Inną zaletą jest fakt, że płaszcz często wygląda bardziej elegancko, a więc będzie lepiej pasował do oficjalnych stylizacji, a te mogą być potrzebne w wielu rodzajach pracy. Ubierzemy go także na co dzień do casualowego ubioru, jest więc uniwersalną częścią garderoby.

Zalety z posiadania kurtki

Niektórzy z nas zdecydowanie bardziej wolą sportowe stylizacje, a do takich płaszcz nie bardzo będzie pasował. W takiej sytuacji lepszym wyborem będzie kurtka. Co prawda nie ochroni ona tak skutecznie przed zimnem dolnych partii ciała, jednak jeśli ubierzemy się wystarczająco ciepło, nie powinno być to problemem. Kurtka jest też czasem bardziej praktyczna, szczególnie jeśli musimy przebiec kawałek. Nie ogranicza ona naszych ruchów w takim stopniu jak płaszcz, a więc szybkie poruszanie się będzie bardziej możliwe i łatwiejsze.