Modne zimowe paznokcie

Zima to czas kiedy wielu z nas nie chce się wychodzić z domu. Niestety, praca i inne obowiązki zmuszają nas do wyjścia na zewnątrz. Poza tym, chęć spotkania się z przyjaciółmi i przyjemnego spędzenia wolnego czasu, jest często silniejsza niż nasza niechęć do mrozu. Dlatego też warto zadbać o dobry wygląd, a w jego skład na pewno będą wchodzić ładne i zadbane paznokcie. Proponujemy kilka stylizacji, które sprawdzą się szczególnie zimą, kiedy za oknem leży śnieg. Najpierw jednak zastanówmy się jak w takich warunkach zadbać o paznokcie.

Jak zadbać o paznokcie zimą

Podobnie jak same dłonie, również paznokcie potrzebują naszej troski i dbałości. Zimą są one wystawione na szczególnie niesprzyjające warunki, dlatego warto się o nie zatroszczyć. Wychodząc z domu, nie zapominajmy o założeniu rękawiczek, które chociaż częściowo ochronią paznokcie przed chłodem. Przed wyjściem warto posmarować ręce specjalnym kremem przeznaczonym zarówno do rąk, jak i do paznokci. Dzięki temu zapewnimy im odpowiednią ochronę nawet w najbardziej mroźne dni. Warto stosować również różnego rodzaju odżywki wzmacniające, potrzebne szczególnie o tej porze roku.

Zimowe stylizacje

Oprócz zdrowego wyglądu naszych paznokci, warto zadbać o to, aby się one wyróżniały. Pomocne w tej kwestii okażą się różnego rodzaju lakiery do paznokci. W zależności od tego czy chcemy aby wyglądały bardziej elegancko, czy też lubimy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa na paznokciach, mamy do wyboru wiele opcji. Eleganckim wariantem na zimę będzie tradycyjny manicure francuski, jednak możemy do niego dodać delikatne mroźne elementy. Z kolei bardziej pomysłowym i wymyślnym może być użycie granatowego lakieru jako podkładu, na którym znajdą się białe śnieżynki wyczarowane za pomocą odpowiednich narzędzi do malowania paznokci. Ciekawym pomysłem może być także nadanie zimie nieco kolorów. Chociaż różnokolorowy manicure jest bardziej popularny latem, to dla odważnych będzie strzałem w dziesiątkę na szare zimowe dni, wnosząc w nie sporo radości.