Oczyszczacz powietrza do domu – czy warto go kupić?

Nie da się ukryć, że jesień oraz zima to czas, w którym większość czasu spędzamy w pomieszczeniach. Powietrze w domu, które może wydawać się bardzo czyste, jest dużo bardziej zanieczyszczone niż te na zewnątrz. Przyczyniają się do tego różnego rodzaju bakterie, wirusy, roztocza i inne zanieczyszczenia. Jakość powietrza skutecznie może poprawić oczyszczacz powietrza. Przyjmuje się, że usuwa on aż 99 % szkodliwych składników z otoczenia.

Główną zasadą działania oczyszczacz powietrza jest usuwanie z niego groźnych dla zdrowia zanieczyszczeń, mi.in.: roztocza, smog, alergeny i brzydkie zapachy. Urządzenie działa bardzo cicho, dzięki czemu nie przeszkadza podczas snu oraz pracy. Dodatkowym atutem takich narzędzi może być nawilżanie powietrza, co szczególnie pomocne jest w zimę, gdy jest ono bardzo suche. Dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości oczyszczacz powietrza?

Eliminacja nieprzyjemnych zapachów

Jeżeli posiadamy w domu zwierzęta lub często w pomieszczeniach unosi się nieprzyjemny zapach dymu tytoniowego to z pewnością na co dzień, możemy poczuć przykry odór. Otwarcie okna, cykliczne wietrzenie mieszkania oraz włączenie okapu to w wielu przypadkach za mało. W takich sytuacjach idealnie sprawdza się oczyszczacz powietrza z filtrem węglowym, który pomoże usunąć brzydkie zapachy.

Zdrowie dzieci jest najważniejsze

Dużym atutem zakupu oczyszczacza powietrza jest troska o zdrowie naszych pociech. Dobra jakość powietrza wpływa na sen oraz zdrowie dzieci w ciągu dnia. Czyste powietrze to mniej alergenów i innych szkodliwych cząsteczek w powietrzu i łatwiejsze oddychanie.

Zwierzęta i ich sierść

Mówiliśmy już o zwierzętach w kontekście zapachu. Jednak oczyszczacz powietrza przyda się także, jeżeli chodzi o sierść pupilów. Zwierzęta stale ją gubią, co powoduje zwiększoną ilość roztoczy i kurzu w domu. Dobrej jakości oczyszczacze poradzą sobie ze szkodliwymi cząsteczkami, które wędrują w powietrzu.

Oczyszczacz powietrza idealny dla alergików

To urządzenie może być prawdziwym zbawieniem dla alergików. Czyste powietrze ma znaczenie dla astmatyków oraz alergików. Im mniej zanieczyszczeń w powietrzu, tym łagodniejsze dolegliwości i komfort funkcjonowania. W takim przypadku warto wybrać oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA 13, który usuwa cząsteczki alergenów powodujące duszności, kaszel oraz katar.

Oczyszczacz powietrza redukuje ryzyko powstania infekcji

Wszechobecne wirusy, bakterie, grzyby, pleśń sprzyjają rozwojowi infekcji. Oczyszczacze powietrza skuteczne eliminują negatywne konsekwencje powodowane przez niesprzyjające zdrowiu cząsteczki, które zagrażają zdrowiu w pomieszczeniach. Dzięki temu ryzyko różnych infekcji zredukowane jest do minimum.