Odmładzające zabiegi – czy warto z nich korzystać?

Starzenie skory to naturalny proces, który rozpoczyna się już po ukończeniu 25 roku życia. Oczywiście miejscem, które zdradza znaki upływającego czasu jako pierwsze, jest twarz. Wpływ na to mają przede wszystkim czynniki zewnętrzne oraz niewłaściwa dieta i pielęgnacja. Na szczęście na rynku istnieje mnóstwo skutecznych zabiegów, które mogą przywrócić młodzieńczy blask i zdrowy wygląd skóry.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Najbardziej popularnymi zabiegami stosowanymi szczególnie przez panie są zabiegi odmładzające i przeciwzmarszczkowe. Nieestetyczne poziome linie na czole czy tzw. kurze łapki nie wyglądają najlepiej.

Dość powszechnym zabiegiem jest stosowanie różnych wypełniaczy, których zadaniem jest przywrócenie gęstości, objętości i jędrności skóry. Efektem jest redukcja zmarszczek. Wypełniacze są stosowane także w przypadku chęci powiększania ust, wypełniania doliny łez, czy korygowanie mankamentów twarzy.

Dość często spotykanym zabiegiem jest użycie botoksu. Toksynę botulinową stosuje się najczęściej w walce ze zmarszczkami mimicznymi.

Ostatnio bardzo modnymi zabiegami są te, w których używa się własnego tłuszczu. Za jednym zamachem możemy pozbyć się niechcianego towarzysza z niektórych rejonów ciała i „przetransportować” rezerwy tłuszczu w wybrane miejsca.

Profilaktyka

Oczywiście warto pamiętać, że oprócz dostępnych zabiegów medycyny estetycznej bardzo ważny jest zdrowy tryb życia. To on w dużej mierze powstrzymuje wszelkie procesy starzenia się skóry. Warto też odpowiednio się wysypiać, nie stosować używek i cyklicznie korzystać z masaży i dbać o właściwy dobór kosmetyków. Skóra nie lubi także promieniowania UV oraz zanieczyszczeń.

Nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej – czy warto?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są coraz bardziej popularne i dostępne dla każdego. Pomagają uzyskać spektakularne efekty i odmłodzić nawet o kilkanaście lat. Należy jednak pamiętać, że poszczególne zabiegi powinny być dobierane, biorąc pod uwagę indywidualny przypadek danego pacjenta. Aby uzyskać efekt na dłużej, należy też cyklicznie powtarzać dane zabiegi.