Piękna skóra latem

Zadbana skóra to jedna z rzeczy, która wiele o nas mówi. Latem nie zawsze jest łatwo utrzymać ją w dobrej kondycji, szczególnie że silne słońce może ją łatwo przesuszyć. Kolejnym wyzwaniem może być opalanie się, po którym nasza skóra nie zawsze wygląda dokładnie tak jakbyśmy chcieli. Czasami pojawiają się na niej zaczerwienienia, innym razem jej większa część staje się nieprzyjemnie czerwona. Nie tylko prezentuje się to nieprzyjemnie, ale również może przysporzyć sporo bólu, a poza tym, problemów zdrowotnych. Jak więc zadbać o skórę latem, kiedy jest ona wystawiona na działanie promieni słonecznych?

Pielęgnacja skóry przed opalaniem

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby dobrze wyglądać. Ma to znaczenie o każdej porze roku, jednak dbałość o skórę jest dla wielu najważniejsza latem, gdyż to wtedy odsłaniamy jej najwięcej. Dlatego też przed wyjściem z domu warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie. Nie mówimy tutaj jedynie o momentach kiedy specjalnie udajemy się na plażę, żeby się opalać, ale także o codziennych wyjściach. Tak naprawdę to właśnie na co dzień słońce może wyrządzić nam wiele szkody jeśli nie będziemy uważać. Dlatego też zanim wyjdziemy z domu, warto nanieść na skórę krem z odpowiednim filtrem. Jego wysokość będzie zależała od naszych upodobań. Jeżeli chcemy zapewnić sobie maksymalną ochronę, warto sięgnąć po wyższy filtr, jeżeli chcemy jednak aby naszą skórę musnęła słońce, możemy zdecydować się na ten nieco niższy.

Pielęgnacja skóry po opalaniu

Chyba każdy z nas nie raz widział osoby, których skóra łuszczy się kilka dni po opalaniu. Możliwe, że sami tego doświadczyliśmy. Nie jest to zbyt przyjemny widok, dlatego też staramy się go jak najbardziej zamaskować. Aby jednak nie dopuścić do jego powstania, po każdej kąpieli słonecznej warto wziąć prysznic, a następnie nanieść na skórę sporą ilość balsamu odżywczego, a w razie potrzeby łagodzącego podrażnienia. Oprócz momentów po kąpieli, warto nanosić balsam kiedy tylko poczujemy, że skóra jest przesuszona. Codzienne stosowanie się do tej procedury będzie miało bardzo dobry efekt. Jeśli jednak mimo wszystko dojdzie do tego, że skóra zacznie się łuszczyć, warto regularnie smarować ją balsamami nawilżającymi.