Przedłużanie rzęs – przebieg zabiegu

W dzisiejszych czasach już niemalże co druga kobieta ma swój ulubiony salon kosmetyczny. Panie coraz chętniej i częściej zaglądają do tego rodzaju placówek, gdyż wiedzą, że to właśnie w nich będą mogły na poważnie i szczególnie efektywnie zająć się swoim wyglądem. Domowe zabiegi do pewnego czasu mogą w zupełności wystarczać, ale prędzej czy później nadchodzi ten moment, w którym od swojego wyglądu zaczyna oczekiwać się nieco więcej. Salony kosmetyczne przychodzą wtedy z pomocą. To właśnie w nich można w ciągu kilkudziesięciu minut efektownie przedłużyć rzęsy, by uzyskać ich znacznie lepszą prezencję, jakiej nie zagwarantowałby żaden tusz czy kredka.

Zabieg przedłużania rzęs nie jest jakąś wielką filozofią. Opiera się na całkiem prostej i mało wymagającej technice, którą do perfekcji zdołała już opanować niejedna kosmetyczka. W wielkim skrócie polega on po prostu na doklejaniu całych kępek lub pojedynczych włosków. Doczepia się je kawałek po kawałku do naturalnych rzęs, aby je zagęścić albo optycznie wydłużyć czy nawet pogrubić. Jest to praca stosunkowo prosta, ale niestety dość żmudna. Przedłużanie rzęs wymaga więc wprawnej ręki i pewnego doświadczenia manualnego, dlatego też zabiegiem zajmują się jedynie przeszkolone i wykwalifikowane do tego kosmetyczki. Muszą przez cały czas trwania zabiegu zachowywać pełne skupienie. Nie mogą sobie pozwolić nawet na chwilę nieuwagi, gdyż może ona skutkować doklejeniem włosków do niewłaściwego dla nich miejsca. Taki zabieg przeprowadza jedynie salon kosmetyczny bądź gabinet medycyny estetycznej. Nie da się go wykonać w domowych warunkach, na własną rękę. Bardzo ważne jest bowiem to, aby zachować przy nim najwyższe standardy higieniczne.

Kobiety, które dopiero myślą o przedłużeniu rzęs, ale nie są jeszcze w stu procentach przekonane do tego zabiegu, na początek mogą wypróbować na sobie sztuczne rzęsy. To takie gotowe kępki włosów lub całe wachlarze długich włosków, które można kupić w drogerii wraz ze specjalnym klejem, by następnie już w domu doczepić je do powieki. Można wtedy sprawdzić, jak człowiek czuje się z czymś takim na rzęsach. Na szczęście do przedłużonych rzęs można przywyknąć i się do nich przyzwyczaić.