Makijaż permanentny ust – co to takiego?

Makijaż permanentny ust jest odmianą zabiegu kosmetycznego, który w dużym stopniu przypomina tatuowanie skóry. Polega on bowiem na wprowadzaniu specjalnego barwnika, który aplikowany jest cieniutką igłą. Uzyskane efekty utrzymują się średnio przez kilka lat (przeważnie do pięciu). Zabieg ten pomaga wzmocnić lub poprawić naturalny koloryt warg, ale też i wyrównać bądź zmienić ich kształt oraz mocniej je zarysować.

Zabieg rozpoczyna się od wstępnego przygotowania pacjenta. Polega ono głównie na przeprowadzeniu krótkiej rozmowy, w trakcie której kosmetyczka wraz z pacjentką ustala, jaki typ ust pasowałby do jej urody i ogólnych preferencji. Wszystko dopasowuje się tak, by efekt był jak najbardziej naturalny. Dobry i właściwie wykonany makijaż permanentny nie może bowiem dać sztucznego rezultatu. Musi wtapiać się w twarz tak, jak gdyby wcale go na niej nie było. Naturalny efekt jest gwarancją zadowolenia samej klientki. Warto więc poszukać takiej kosmetyczki, która naprawdę zna się na swoim fachu i potrafi odpowiednio doradzić każdej kobiecie.

Jednym z najczęściej występujących skutków ubocznych makijażu permanentnego jest opryszczka. Szczególnie narażone są na nią te osoby, które już kiedyś miały ją w życiu. Warto zatem na kilka dni przed zabiegiem zacząć przyjmować specjalne środki farmakologiczne, które zapobiegają wystąpieniu opryszczki. Są one dostępne na receptę, ale łatwo można je zdobyć. Aby natomiast makijaż permanentny ust przyniósł jeszcze lepsze rezultaty, warto też dodać do codziennej pielęgnacji peeling warg, który pomoże w złuszczeniu starego i naruszonego już naskórka. Usta trzeba też nawilżać. A wystarczy w tym celu codzienne smarować je ochronnymi pomadkami lub zwykłą wazeliną.

Makijaż permanentny ust jest doskonałą propozycją dla wszystkich tych pań, które z jakiegoś powodu nie są zadowolone z naturalnej prezencji swoich warg. Niektóre kobiety nie potrafią też efektywnie ich malować, więc dla nich makijaż permanentny będzie rozwiązaniem większości problemów. Dzięki niemu efektywnie się upiększą i tym samym zyskają wyższą samoocenę. Warto w taki sposób o siebie zadbać. Każda kobieta chce przecież czuć się piękna.