5 sposobów na pozbycie się cellulitu

Cellulit, znany również jako „pomarańczowa skórka” to prawdziwa zmora wielu kobiet. Pozbycie się tego nieproszonego gościa to sprawa nienależąca do najłatwiejszych. Jednak zastosowanie się do odpowiednich wskazówek w połączeniu z innowacyjnymi metodami usuwania cellulitu mogą zdziałać cuda. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pomocnymi wskazówkami!

Właściwe odżywianie a cellulit

Zdrowa dieta to podstawa nie tylko właściwego funkcjonowania organizmu, lecz także wyglądu skóry. Dieta osoby borykającej się z problemem cellulitu powinna składać się głównie z nieprzetworzonych produktów. Absolutną podstawą są świeże warzywa, produkty pełnoziarniste, chude mięso oraz ryby.

Domowe zabiegi na cellulit

Jeżeli cellulit nie jest aż tak dużym problemem w naszym przypadku i chcemy spróbować się z nim rozprawić samodzielnie, to warto po pierwsze zainteresować się specjalnymi kosmetykami dedykowanymi do skóry z cellulitem. Są to przede wszystkim kremy i balsamy zawierające karnitynę, retinol, kofeinę oraz aktywne wyciągi roślinne. Takie składniki powodują między innymi poprawę krążenia, czy przyspieszenie metabolizmu. Aplikacja takich produktów powinna być połączona z intensywnymi masażami skóry, które poprawiają wchłanialność i ukrwienie.

Jeżeli chodzi o domowe rytuały pielęgnacyjne, to w naszym planie dnia, nie powinno zabraknąć:

  • Wieczornego zimnego prysznica, który pobudzi komórki tłuszczowe do spalania. Dobrze sprawdza się także naprzemienny – zimny i ciepły prysznic;
  • W trakcie prysznicu możemy pomyśleć o peelingu kawowym,
  • Na koniec aplikujemy krem na cellulit.

Aktywność fizyczna w walce z cellulitem

Aby kompleksowo zadbać o ciało niezbędnym elementem, jest oczywiście aktywność fizyczna. Może być to dowolny sport, zgodny z naszymi zainteresowaniami oraz umiejętnościami. Pływanie, jazda na rowerze, gra w siatkówkę, bieganie – te wszystkie dyscypliny doskonale poprawiają kondycję mięśni i skóry, co ma ogromne znaczenie w walce z cellulitem.

Jeżeli nie masz możliwości uprawiania sportów, to dobrym rozwiązaniem jest nawet codzienny dłuższy spacer.

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej

Innowacyjne zabiegi dostępne w profesjonalnych salonach kosmetycznych potrafią aktualnie zdziałać cuda. Codzienną, zdrową dietę oraz aktywność fizyczną warto wzbogacić o nieinwazyjne zabiegi, które pomogą nam pozbyć się pomarańczowej skórki. To np.: mezoterapia igłowa, mezoterapia bezigłowa, endermologia, karboksyterapia, masaż antycellulitowy, masaż bańką chińską.