Cellulit, znany również jako „pomarańczowa skórka” to prawdziwa zmora wielu kobiet. Pozbycie się tego nieproszonego gościa to sprawa nienależąca do najłatwiejszych. Jednak zastosowanie się do odpowiednich wskazówek w połączeniu z innowacyjnymi metodami usuwania cellulitu mogą zdziałać cuda. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pomocnymi wskazówkami!

Właściwe odżywianie a cellulit

Zdrowa dieta to podstawa nie tylko właściwego funkcjonowania organizmu, lecz także wyglądu skóry. Dieta osoby borykającej się z problemem cellulitu powinna składać się głównie z nieprzetworzonych produktów. Absolutną podstawą są świeże warzywa, produkty pełnoziarniste, chude mięso oraz ryby.

Domowe zabiegi na cellulit

Jeżeli cellulit nie jest aż tak dużym problemem w naszym przypadku i chcemy spróbować się z nim rozprawić samodzielnie, to warto po pierwsze zainteresować się specjalnymi kosmetykami dedykowanymi do skóry z cellulitem. Są to przede wszystkim kremy i balsamy zawierające karnitynę, retinol, kofeinę oraz aktywne wyciągi roślinne. Takie składniki powodują między innymi poprawę krążenia, czy przyspieszenie metabolizmu. Aplikacja takich produktów powinna być połączona z intensywnymi masażami skóry, które poprawiają wchłanialność i ukrwienie.

Jeżeli chodzi o domowe rytuały pielęgnacyjne, to w naszym planie dnia, nie powinno zabraknąć:

  • Wieczornego zimnego prysznica, który pobudzi komórki tłuszczowe do spalania. Dobrze sprawdza się także naprzemienny – zimny i ciepły prysznic;
  • W trakcie prysznicu możemy pomyśleć o peelingu kawowym,
  • Na koniec aplikujemy krem na cellulit.

Aktywność fizyczna w walce z cellulitem

Aby kompleksowo zadbać o ciało niezbędnym elementem, jest oczywiście aktywność fizyczna. Może być to dowolny sport, zgodny z naszymi zainteresowaniami oraz umiejętnościami. Pływanie, jazda na rowerze, gra w siatkówkę, bieganie – te wszystkie dyscypliny doskonale poprawiają kondycję mięśni i skóry, co ma ogromne znaczenie w walce z cellulitem.

Jeżeli nie masz możliwości uprawiania sportów, to dobrym rozwiązaniem jest nawet codzienny dłuższy spacer.

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej

Innowacyjne zabiegi dostępne w profesjonalnych salonach kosmetycznych potrafią aktualnie zdziałać cuda. Codzienną, zdrową dietę oraz aktywność fizyczną warto wzbogacić o nieinwazyjne zabiegi, które pomogą nam pozbyć się pomarańczowej skórki. To np.: mezoterapia igłowa, mezoterapia bezigłowa, endermologia, karboksyterapia, masaż antycellulitowy, masaż bańką chińską.