Jesienne paznokcie – pomysły i inspiracje

Jesień jest porą roku o wielu obliczach. Z jednej strony przynosi nam chłodniejsze, nieraz bardziej deszczowe dni, z drugiej zaś strony wielokrotnie możemy cieszyć się polską złotą jesienią, czyli stosunkowo ciepłymi, słonecznymi dniami, podczas których liście mienią się wszystkimi kolorami. Podobny jesienny nastrój możemy stworzyć na paznokciach. Warto w tym celu postawić na typowo jesienne kolory, a jeśli chcemy zdecydować się na wzorki mogą one nawiązywać właśnie do tej pory roku. Nie znaczy to jednak, że musimy ograniczać się jedynie do tej kategorii kolorów i wzorów, gdyż jesień 2022 niesie ze sobą również nieco inne modne propozycje. Spójrzmy na niektóre z pomysłów, które mogą być dla nas prawdziwą inspiracją.

Kolory paznokci na jesień

Jak już wspomnieliśmy, paznokcie w miesiącach takich jak październik, czy listopad mogą idealnie odzwierciedlać aurę panującą za oknem. Dlatego też sprawdzą się przede wszystkim kolory nawiązujące do spadających liści, czy też do warzyw takich jak dynia, które nieodłącznie kojarzą się z tą właśnie porą roku. W praktyce będzie to przede wszystkim pomarańcz, który będzie ładnie wyglądał w zestawieniu z bielą, czy beżem, a także żółć, brąz, czy czerwień. Za ich pomocą można stworzyć niesamowite stylizacje, w których paznokcie będą prezentować się efektownie i przykuwać uwagę. Warto stosować różne połączenia tych kolorów, tak aby uzyskać jak najciekawsze rezultaty. Dzięki temu jesień nie tylko będzie nas otaczała, ale będzie również częścią nas samych. Można do tego dodać również elementy w innych bardziej neutralnych kolorach lub wręcz przeciwnie – w tych bardziej żywych, które przyciągają wzrok. Ciekawe będzie chociażby połączenie wspomnianych wyżej kolorów ze złotymi lub czarnymi elementami.

paznokcie jesienne

Wzory na jesienne paznokcie

Skoro pozostajemy w jesiennym klimacie, a on kojarzy się przede wszystkim z opadającymi liśćmi, to warto właśnie ten wzór przenieść na paznokcie. Liście w kolorach jesieni będą prezentować się bardzo ładnie i podkreślą porę roku w jakiej akurat się znajdujemy. Mogą to być na przykład brązowe, pomarańczowe i żółte liście na delikatnym beżowym tle. Bazą może być manicure nude, czyli właśnie taki neutralny, beżowy, delikatny i będący doskonałą podstawą do jesiennych wzorów. Oprócz typowo liściastych wzorów, jesienią możemy postawić również na wzory marmurkowe, czy kratę, która w zasadzie nie wychodzi z mody. Na lato może to być zbyt ciężki manicure, jednak na chłodniejsze pory roku sprawdzi się idealnie. Modne okazują się również kształty geometryczne, czyli wszelkiego rodzaju trójkąty, czy prostokąty stworzone za pomocą jednokolorowego lakieru i przecinających go linii w innym kolorze lub odcieniu. Dobrym pomysłem będą również wielokolorowe „pomazane” wzory, wykonane z użyciem jesiennych kolorów lub pomalowanie każdego paznokcia na inny jesienny kolor.

Paznokcie na jesień 2022

Wspomniane wyżej odcienie oraz wzory są najbardziej typowymi paznokciami jesiennymi, które kojarzą się z tą właśnie porą roku. Nie oznacza to jednak, że nie możemy postawić również na inne, klasyczne lub oryginalne rozwiązania. Na początek przyjrzyjmy się klasyce. Jeżeli jesteśmy zwolenniczkami stonowanych delikatnych kolorów na paznokciach dobrym wyborem będzie beż, czyli tak zwane paznokcie nude bez żadnych wzorów, czy ozdobników. Sprawdzą się tutaj również wszelkiego rodzaju matowe lakiery do paznokci. Ciekawym wyborem może być brąz w odcieniu czekolady, bo ta przecież również kojarzy się nam z jesienią. Tego roku pojawił się także trend w postaci zielonych paznokci, jednak zieleń ta nie jest soczysta jak wiosną, a raczej nieco przygaszona lub butelkowa. Chociaż wydaje się to nieoczywistym wyborem na jesień, to jednak sprawdza się idealnie z wieloma stylizacjami i wygląda naprawdę ciekawie.

paznokcie na jesień

Oryginalne paznokcie jesienne

Już wspomniana wyżej zieleń jest dość oryginalnym pomysłem na jesienne paznokcie, jednak na tym nie koniec niespodzianek. W tym sezonie modnym kolorem na jesień okazuje się bowiem fuksja. Wydawałoby się, że ten odcień jest zarezerwowany typowo dla wiosennego i letniego manicure, jednak okazuje się, że w tym roku zagości on również w jesiennych stylizacjach. Ciekawym wyborem jest też kolor oliwkowy, który dodaje paznokciom nieco uroku oraz żywiołowości, jednocześnie nie będąc zbyt odważnym wyborem. Poza tym, bardzo ciekawie prezentują się matowe paznokcie pomalowane jedynie na końcówkach zwykłym błyszczącym lakierem. To coś na zasadzie manicure francuskiego, jednak z użyciem lakierów w tym samym odcieniu, różniących się jedynie stopniem zmatowienia. Możemy też postawić na tradycyjny french, jednak białe końcówki zastąpić tymi w jesiennych kolorach brązu, bordo, czy ciemnej zieleni.

Błyszczące paznokcie jesienne

Dla tych z nas, które lubią błyszczeć w tłumie, jesienna moda przynosi coś równie ciekawego. Do standardowych jesiennych paznokci w kolorach tej właśnie pory roku możemy dodać nieco brokatu. Brokatowe lakiery w jesiennych odcieniach bez problemu znajdziemy na półkach sklepowych. Najlepiej będą wyglądały stylizacje, w których jeden lub dwa paznokcie są pomalowane brokatowym lakierem, inne zaś zwykłym lakierem w tym samym odcieniu. Jeden paznokieć możemy pociągnąć również matowym lakierem. W niektórych stylizacjach dobrze będą wyglądały również wszystkie paznokcie pomalowane lakierem z brokatem, jednak tutaj wiele będzie zależało od naszych upodobań oraz stylizacji.