Uniwersalne wzory na paznokcie

Paznokcie są jedną z tych rzeczy, która od razu rzuca się w oczy. Jeśli są one niezadbane mogą do nas zniechęcić osobę z którą rozmawiamy. Z drugiej strony, jeśli są zadbane, to w połączeniu z całym naszym wyglądem, mogą do nas przekonać daną osobę, jeszcze zanim coś powiemy. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się swoim paznokciom i pomyśleć jak o nie zadbać. Nie bez znaczenia jest także kolor lakieru oraz styl wzoru jaki znajdzie się na naszych paznokciach. Jest to szczególnie ważne na spotkaniach biznesowych, rozmowach o pracę, czy innych tego typu wydarzeniach. Zastanówmy się jakie uniwersalne wzory najlepiej stosować na takie okazje.

Manicure francuski

Najbardziej standardowym i nigdy nie wychodzącym z mody manicure jest ten francuski. Jak dobrze wiemy, polega on na podkreśleniu końcówek paznokci białym paskiem lakieru. Pozostała część paznokcia pokrywana jest w klasycznej wersji cielistym lub lekko różowym lakierem. Czasami stosuje się również jedynie bezbarwny lakier lub top coat do pokrycia paznokci, a jedynym kolorem jest biel użyta na końcówkach. Taki styl paznokci z pewnością będzie odpowiedni i będzie nas dobrze reprezentował podczas oficjalnych wydarzeń. W czasie wolnym możemy zaś nieco pofantazjować z kolorami. Istnieje bowiem wiele wariacji na temat francuskiego manicure. Jeden z nich stawia na kolorowe końcówki (wszystkie w jednym kolorze lub każda innego koloru), a także na lakier bazowy w szarościach lub jeszcze innych odcieniach.

Manicure na ważne okazje

Innego manicure możemy natomiast użyć na ważne oficjalne okazje, które nie są jednak bezpośrednio związane z pracą. Może to być uroczysta kolacja w gronie rodziny lub przyjaciół z najróżniejszych okazji. Może to być także wyjazd firmowy lub delegacja, kiedy to nie zawsze spędzamy czas jedynie w pracy. W takich momentach możemy postawić na użycie niektórych kolorów, które jednak będą również pasowały do okazji. W wielu przypadkach doskonale sprawdzi się czerwień, jednak nie zbyt jasna. Będzie się ona dobrze komponować z wieloma stylizacjami. Dobrym pomysłem będą też przygaszone kolory, takie jak brudny róż, czy delikatny fiolet, którym w całości pokryjemy nasze paznokcie.