Złoto czy srebro – co wybierać

Sklepy jubilerskie oferują nam bardzo szeroki wybór wyrobów ze złota oraz ze srebra. Możemy wśród nich znaleźć biżuterię taką jak chociażby różnego rodzaju naszyjniki, zarówno te cieńsze łańcuszki, jak i grubsze kolie. To także bransoletki bardziej delikatne lub bardziej masywne, które możemy odpowiednio dobrać. Innym elementem są pierścionki, a wśród nich również obrączki oraz pierścionki zaręczynowe na tę wyjątkową okazję. Możemy również zdecydować się na kolczyki, które będą zdobić nasze uszy i uzupełniać nasz strój. Przed zakupem zapewne zastanawiamy się między innymi nad tym jaki model wybrać, ale również na jaki materiał się zdecydować. Mamy do wyboru głównie złoto i srebro, gdyż to właśnie te surowce uważa się za najcenniejsze i najlepiej wyglądające. Na który z nich postawić?

Złota biżuteria

Złoto wydaje się być bardziej popularnym wyborem, być może ze względu na jego prestiż i klasykę. Jest ono wybierane szczególnie w przypadku pierścionków zaręczynowych oraz obrączek ślubnych. Cieszy się ono zainteresowaniem w swoim naturalnym kolorze, a także w innych odcieniach. W sklepach jubilerskich znajdziemy bowiem bez problemu białe oraz różowe złoto, a niekiedy również inne jego odcienie. Chociaż są one używane w głównej mierze do produkcji wspomnianych wyżej pierścionków oraz obrączek, to jednak wykorzystuje się je także w biżuterii takiej jak kolczyki, naszyjniki i łańcuszki, a także bransoletki. Złoto w swoim tradycyjnym odcieniu oraz innych wariantach kolorystycznych z pewnością jest bardzo dobry wyborem.

Srebrna biżuteria

Od dosyć długiego czasu poza złotem, wybieramy również srebro. Cieszy się ono prawie tak samą popularnością, a wynika to przynajmniej z kilku faktów. Jednym z nich jest oczywiście upodobanie niektórych osób do biżuterii srebrnej, która prezentuje się nie mniej ładnie niż złota. Poza tym, niejedną osobą przyciąga jego cena, która jest sporo niższa od podobnych wyrobów ze złota. W końcu, nie każdy może nosić złotą biżuterię ze względu na alergię, czy podrażnienia pojawiające się na skórze. Srebro będzie w takim wypadku idealnym wyborem. Ciekawie komponuje się ono z wieloma kolorami stroju, dzięki temu, że posiada bardziej chłodną barwę.