Jak dobrać odpowiednie ćwiczenia

Lato zbliża się coraz większymi krokami. Dla wielu z nas jest to ostatni moment na zrzucenie niechcianych kilogramów i pozbycie się tłuszczyku z brzucha, ud, czy jeszcze innych części ciała. Niestety, czasami mimo naszych starań, nie udaje się osiągnąć zamierzonego rezultatu. Właśnie dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie planu treningowego, a także określonej diety. Zastanówmy się nad tym pierwszym czynnikiem, a więc ćwiczeniami, które pomogą nam osiągnąć do lata wymarzoną sylwetkę.

Pomoc trenera personalnego

Jeśli chodzi o dobór ćwiczeń, mamy dwie możliwości. Jedną z nich jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy jaką zapewnia trener personalny. Po przeprowadzeniu wywiadu oraz przyjrzeniu się naszym oczekiwaniom, pomoże nam wybrać odpowiednie ćwiczenia. Poza tym, z jego pomocą będziemy mogli pracować nad ich odpowiednim wykonywaniem. Bardzo ważne bowiem jest nie tyle samo wykonywanie ćwiczeń, ile wykonywanie ich zgodnie z techniką. Jeżeli jej nie znamy lub nie wiemy jak to robić, warto skorzystać z pomocy takiej doświadczonej osoby o konkretnej wiedzy.

Samodzielny wybór ćwiczeń

jeżeli nie mamy możliwości skorzystać z takiej profesjonalnej pomocy lub po prostu nie czujemy takiej potrzeby czy chęci, możemy samodzielnie wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia. Na początek warto zapoznać się z technika ich wykonywania. Różnego rodzaju filmiki, które prezentują technikę wykonywania pojedynczych ćwiczeń bez problemu znajdziemy w sieci. Większą trudnością może być ocena, czy faktycznie wykonujemy je poprawnie. W tym celu możemy poprosić o pomoc kogoś obiektywnego, kto powie nam czy nasz sposób wykonywania danego ćwiczenia pokrywa się z tym przedstawionym w filmiku. Jeżeli tak możemy przejść do kolejnego ćwiczenia i w ten sposób stworzyć plan treningowy dostosowany do swoich potrzeb.