Sposoby na cellulit, które działają

Pomarańczowa skórka to inaczej po prostu cellulit. Niemalże każda kobieta ma z nią problem i niemalże każda chciałaby się z nią jakoś uporać. A proste to nie jest. Nawet raz wyleczony cellulit lubi wracać, zwłaszcza jeśli trwale nie zmieni się pewnych swoich nawyków – głównie tych żywieniowych, ale też i pielęgnacyjnych oraz powiązanych z ogólnym trybem życia. Nie znaczy to wcale, że z pomarańczową skórką nie należy walczyć. Skoro przeszkadza ci ona w życiu, bo przez nią czujesz się nieatrakcyjnie, zacznij testować różne sposoby na cellulit. Niektóre z nich na pewno są ci już znane, a inne zaraz będziesz mogła odkryć. Gdy już pozbędziesz się cellulitu, nareszcie bez żadnego oporu zaczniesz odsłaniać swoje ciało na basenie czy plaży. Przestaniesz się go wstydzić. A samoakceptacja jest absolutnie najważniejsza.

Zacznij od diety. Spójrz tak szczerze na swój przykładowy dzienny jadłospis (możesz nawet w jednym dniu notować sobie na kartce wszystko to, co zjadłaś) i oceń jego ogólną wartość odżywczą i kaloryczność. Prawdopodobnie okaże się, że nie jest on tak w stu procentach idealny. A domowe sposoby na cellulit to nie tylko stosowanie kawowych peelingów, zimne prysznice czy masaże ciała, ale też i zdrowa dieta. Ona przede wszystkim. Zdrowa, czyli taka, która odżywia twoje ciało od środka. Złożona z owoców, warzyw, orzechów i ziaren, chudego mięsa, nabiału oraz zdrowych tłuszczy roślinnych. Wyzbyta ze słodyczy, fast-foodów, chipsów, paluszków i tzw. „śmieciowego żarcia”. Myśl o diecie jak o czymś, co może poprawić jakość całego twojego życia. Nie jedz wyłącznie dla przyjemności. Jeżeli chcesz poprawić sobie humor, zamiast sięgać po ulubioną czekoladę, lepiej wyjdź na spacer albo spotkaj się ze znajomymi.

Samą dietą nie pozbędziesz się jednak cellulitu w całości. Musisz też działać na niego od zewnątrz, wykonując domowe zabiegi pielęgnacyjne oraz stosując specjalistyczne kosmetyki na cellulit. Najpierw przekonaj się do masaży. Staraj się je wykonywać dosłownie każdego dnia. Aby jednak działały one skuteczniej, używaj specjalnej ostrej szczotki z twardym włosiem, która doskonale pobudza krążenie i znakomicie ujędrnia (przy okazji też wygładza) skórę. Taki masaż możesz wykonać zarówno na sucho, jak i na mokro. Lepsze efekty osiągniesz jednak przy wykonywaniu go na sucho. Przed prysznicem lub kąpielą staraj się dokładnie wymasować obszary skóry objęte cellulitem. Zawsze rób to kierując się od dołu ciała w górę. Możesz też wykonywać okrężne ruchy. Cały masaż nie powinien zająć ci więcej niż dziesięć minut. Możesz go wykonywać, a jednocześnie oglądać telewizję lub słuchać podcastu.

Stosuj też zimne prysznice. Zrezygnuj z gorących (zwłaszcza tych bardzo gorących) kąpieli, które nie są absolutnie niczym dobrym dla skóry, ponieważ jedynie ją wysuszają i usuwają jej naturalną barierę ochronną. Do lodowatych pryszniców można przywyknąć. Początkowo na pewno ciężko ci będzie przekręcić kran w drugą stronę, ale im częściej będziesz to robić, tym szybciej się do tego przyzwyczaisz. Stojąc pod zimną wodą, staraj się głęboko oddychać i skupiać wyłącznie na oddechu. Opłucz całe ciało, zaczynając od łydek i przechodząc aż do ramion. Po zakończonym prysznicu i osuszeniu ciała możesz też dodatkowo sięgnąć po kosmetyki na cellulit, choć nie muszą to być wcale specjalistyczne preparaty, bo zwykle równie dobrze co one działają klasyczne balsamy i mleczka. Pamiętaj tylko, by każdego dnia wmasowywać je w ciało. Bądź systematyczna. Tylko takie działania pozwolą ci rzeczywiście pozbyć się cellulitu.

Teraz już wiesz, jakie domowe sposoby na cellulit powinnaś na sobie zacząć testować, aby pozbyć się mankamentu, przez który wciąż nie czujesz się dobrze w swoje skórze. Zawsze jest dobry moment na to, by zrobić coś ze swoim ciałem. Nie czekaj więc dłużej i zacznij stosować powyższe metody od teraz. Oczywiście możesz zawsze uzupełnić je jeszcze jakimiś innymi technikami pielęgnacyjnymi czy np. ćwiczeniami. Próbuj różnych opcji. Twoje ciało na pewno z czasem będzie wyglądać coraz lepiej.